Ölmeden Sessizleşmek!/ *Tick, tick…Boom! (2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Sen Çok Güçlüsün, Çok Güzelsin, Çok Önemlisin!”

Fransız şarkıcı Barbara Pravi tarafından seslendirilen ve kendi yaşamından bir kesiti anlattığı “Notes Pour Trop Tard” adlı şarkısında geçen ‘The malamour” kelimesi Fransızcada kötü bir aşk anlamında kullanılırmış. Narsistik kişilik bozukluğuna sahip bir kişiyle kendini bir ilişki içinde bulduğunda, yanlış bir şeyler olduğunu hemen hissedersin ancak cezbeye kapılıp ilerlemeye çalıştığında mütemadiyen duvarlara toslarsın, üstelik bu başına gelenlerin kendi suçun olduğunu düşünür ve kendini geri dönülmez bir fare kapanına hapsedilmiş bulabilirsin. Narsisist kişileri tanımlamak için birkaç test yapıp, gözlemleyebilir ve uzman birine danışırsan çıkış mücadeleni gerçekleştirebilirsin. Muhtemelen yardıma ihtiyacın olacaktır. Ve lütfen bu yardımı istemekten imtina etmeyin!

“Şimdi bütün anmalar, bir susmanın içinde. Şimdi bütün susmalar, bir odanın içinde. Anlatmaya bir sözcük, bir bakış arıyorlar. Önce saklandıkları, bir adamın içinde…”

Özdemir Asaf

Susarak anlatamadıklarında neler gizli? Kendini ikna etmek için bulduğun vahim kavramları artık gölgelerden çıkarıver. Işığı açtığında, o sımsıkı yumduğun gözlerini de açmalısın! Karanlık ve sessizlik sadece ölüler içindir.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Tick, tick…Boom! (2021) : Amerikan yapımı, müzikal biyografik dram filmidir. Yönetmen Lin-Manuel Miranda. Senarist Steven Levenson, bestecisi ve hikaye kurgusu Jonathan Larson tarafından “Tick, Tick… Boom! 1990” adlı yarı otobiyografik müzikalden uyarlanmıştır.  Oyuncular Andrew Garfield, Robin de Jesús, Alexandra Shipp, Joshua Henry, Vanessa Hudgens. Kasım 2021 tarihinde yayına girmiş olup Netflix ürünüdür. Film 121 dakika sürer ve 1 adaylık ödülü kazanmıştır.

Müziğe tutkun bir müzisyenin en büyük macerasına beş kala, bir ömür denilen zamanın sorgulanmasının hissedileceğini özetler niteliktedir.

“Harika bir şey yapmak için ne kadar zamanımız var?”

Tick, tick…Boom! (2021) Sloganı

Ruhunu müzik ile terbiye etmeye çalışan kişilerin derinliği ve mücadelesini izlemeye değer, eleştirmenlerden olumlu yorumlar alan müzikal filmi, gecenin ruhuna iyi gelmesi ümidiyle yer verelim.

Aslı’nın Film Önerisi…

“… bütün zamanlardan sesleniyor ölüm: Aşktan başka gerçeklik yok. Her şey dünyada olur. Sevincinizi sevin.”

Şükrü Erbaş

Yaşarken sevin!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s