Aşkın Hissedarlarına!/ *My Blueberry Nights (2007)


Aslı’nın Müzik Seçimi…


Find A Way” ile SafetySuit adlı Amerikan rock grubunun Life Left to Go adlı 2008 tarihinde ilk çıkan albümlerinde bulunan şarkısıyla günün önerisi olan filmin sekanslarıyla oluşturulmuş müzik videosunda… Filmin özeti olmuş ve eğer koşuyor olsaydım, koşacağım kişi sen olurdun; ve eğer ağlıyor olsaydım, beni içine çeken bulutu kaplardın; ve eğer korksaydım, sana memnuniyetle söyler ve giderdim. Ama yalan söylemiyorum, sadece sana ulaşmaya çalışıyorum. Biliyorsun benimle yoluna devam etmene izin vermenin bir yolunu bulacağım, elini yakalayıp kalmanı sağlayacak bir zaman bulacağımı biliyorsun.

“Anlamıyorum. Oyun nerede bitiyor, hayat nerede başlıyor? Hiç anlamıyorum…”

Oğuz Atay

Yaşam yolunda bir ortak ararız; onunla müşterek mana yaratmanın iç yolculuklarında buluşmayı, aşkın hissedarıyla bir kaynaktan doymayı, kanmayı… Yaşamı ve zamanı yenebilmeyi, bir yürekte sonsuza dek yaşamayı hayal ettiğimizde buluşmalar anlam taşıyacak ve özüyle asıl yaşam başlayacaktır!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

My Blueberry Nights (2007) : Yönetmen Wong Kar-wai. Çin Fransa Hong Kong Amerika ortak yapımı, romantik dram filmidir. Yönetmen Wong tarafından yazılan Çince kısa filmden üretilmiş senaryo yazarının da ortağı olarak Lawrence Block ile çalışmış. Oyuncular Norah Jones, Jude Law, David Strathairn, Rachel Weisz, Natalie Portman. Film, 5 adaylık kazanır ve 95 dakika sürer.

Aşkın ıstırabına düşen kadının, ilişkileri anlama yolculuğunu kendinden ve ikametinden dışarı çıkarak aramasını anlatır. Fasit daireyi tamamlayarak buldukları onu şaşırtacaktır.

“Birkaç yıl önce bir rüya gördüm. Yaz aylarında başladı ve bir sonraki baharda sona erdi. Arada mutlu günler olduğu kadar mutsuz geceler de vardı. Çoğu bu kafede gerçekleşti. Sonra bir gece, bir kapı çarptı ve rüya sona erdi.”

My Blueberry Nights (2007)

Tüm romantikler, aşkın anlamanın yoluna yüz sürenler buradaysa, müziğiyle mest olarak başlayalım izlemeye… Bulan, bulamayanlara yol göstersin ama!

Aslı’nın Film Önerisi…

“Onsuz yaşamayı düşünemediğin birisine, nasıl veda edebilirsin? Hoşçakal demedim. Hiçbir şey demedim. Sadece yürüyüp gittim. O gecenin sonunda, caddenin karşına geçmek için en uzun yolu seçtim.”

My Blueberry Nights (2007)

Önce kendini bulmalı..

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s