Sevgi Özen İster!/ *City of Ember (2008)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ve Yağmur, Acımı Durduruyor!”

Reinaeiry tarafından seslendirilen “Immortal” adlı şarkının üzgün müzik videosu: Sakin salının müziği oldu ve sen asla gerçekten gitmeyeceksin diyor, içimde bir parçan yaşadığı sürece, diye de devam ediyor. Ve fonda yağmur yağmaya devam ediyor. Ve ben senin her halini seveceğim. Çünkü ben seni daima tekrar tekrar bulacağım. Ve seni her defasında yine kaybedeceğim… demelerini duyuyorum, şarkının ve piyano tuşlarının son vuruşuyla bitiyor. Sonsuz aşk gibi ölümsüz şarkı da tükeniyor.

“Kişi öfkesiyle değil gülümsemesiyle öldürür…”

F. Nietzsche

Sevdiğimiz kişilerin kaç türlü gülümsemesi vardır hafızalarımızda ve fakat anımsadıklarımız artık içimizi acıtırsa sevmekten mi vazgeçeriz, gitmekten mi? Kalmaktan mı korkarız, bulamamaktan mı? Kaybetmekten mi öfkeleniriz umursanmamaktan mı? Çünkü sevgi özen ister, besbelli!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

City of Ember (2008) : Amerikan yapımı, bilim kurgu fantezi macera filmidir. Yazar Jeanne DuPrau tarafından yazılan Ember The City 2003 kitabından uyarlamadır. Yönetmen Gil Kenan. Oyuncular Saoirse Ronan, Harry Treadaway, Bill Murray, Mackenzie Crook, Martin Landau, Mary Kay Place, Toby Jones, Tim Robbins. Yapım, 95 dakika sürer. Satellite ödülü dahil 6 adaylık kazanmıştır.

Bilinmeyen bir tarihte kıyamet sonrasında, Ember adlı bir yeraltı şehri inşa edilir. 200 yıl sonra açılması planlanan kutu, Ember Şehri Belediye Başkanına emanet edilir ancak 7. Belediye Başkanı aniden ölünce kutu unutulur, fakat kutu belirlenen zamanda kendi kendine açılır ve kimse fark etmez. ….

“Dünyanın sona erdiği gün, insanlığın kaderi küçük bir metal kutuda taşındı. Gizli bir yerde, mimarlar, bilim adamları ve mühendisler bir araya geldiler ve geleceğimiz için tek bir umut olduğu sonucuna vardılar: vatandaşlarını gelecek nesiller için korumak için tasarlanmış bir yeraltı şehri inşa etmek. Kutu, halefine iletmesi gereken ilk belediye başkanına emanet edildi. Yıllar geri sayarken, kutu belediye başkanından belediye başkanına geçti. Hiçbiri onun hangi sırları sakladığını bilmiyordu, sadece en çok ihtiyaç duyulduğunda açılacağını biliyordu. Ama kader başka bir yol izledi ve zincir kırıldı. Kutu saklandı ve unutuldu ve şehir yaşlanıp parçalanmaya başlayınca kutu sessizce açıldı.”

City of Ember (2008)

Merak edenleri filmi izlemeye alalım, etmeyenler sessizce ve ilgisizce oldukları yerde ve zamanda kalmaya devam ederken; bir yerlerde ve o belirli zamanda bir kutu sessizce açılır!

Aslı’nın Film Önerisi…

“Cesareti az olan şeytanlıkta ustadır.”

William Blake

Korkaklara az dikkat..!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Sevgi Özen İster!/ *City of Ember (2008)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s