İşte Hayat Böyledir!/ *Greenland (2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Çok Fazla Düşünüyorsun!”

Indila, müthiş şarkısı olan “Ainsi bas la vida!” da ve War & Peace (2016) adlı dizinin sekanslarıyla hazırlanmış videodan sesleniyor: İşte hayat böyledir..!. Hayat zorlaştığında, zihninle çözemediklerini kalbine sorup, söylenemeyecek gerçeklerin yanıtlarını duyabilirsin Aslı’nda… Seçtiğim müzik ve hislerimin dışında değil önerdiğim film. Konu duygu olunca daima bir birini kapsar, kesişen kümesindeki elemanlar…

“Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar.”

Sokrates

Hislerine güvenmek, cesaret ve kendi sorumluluğunu alabilecek derecede kararlılık, tutarlılık ve duyarlılığa sahip olmayı gerektirir. Bu kavramların her hangi birinde çatlak varsa, o hisler o kırıklardan sızar ve zihin sahneye girer. akılla çözdüklerin, sosyal seçeneklerindir. Zira zihin geçmişten getirdiği şablonlarla geleceğe don biçer… Oysa hisler, bizzati kaderine yol açar!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Greenland (2020) : Yönetmen Ric Roman Waugh, senarist Chris SparlingAmerikan İngiliz ortak yapımı, aksiyon dram gerilim filmidir. Oyuncular Gerard Butler, Morena Baccarin, Roger Dale Floyd, Scott Glenn, David Denman, Hope Davis. Film, 119 dakika sürer. Yapım, 2 adaylık 1 galibiyet kazandı. Türkçeye “Son Sığınak 2020” olarak tercüme edilmiştir. Devam filmi olarak “Greenland: Migration” adlı film yapım aşamasındadır.

Kıyameti yaşamaya ramak kala kuyruklu yıldız tarafından tehlike altında olan Dünyada yaşanan kaos ile mücadele eden bir aileyi konu alır.

“Arkadaşım Teddy, öldüğünde hayatının gözlerinin önünden geçtiğini söylüyor. Bence bunu sen yaşarken yapsan daha iyi olur. Bu şekilde, tüm güzel anıları görebilir ve mutlu olabilirsin.”

Greenland (2020)

İnsanüstü olaylar ile boğuşurken insan kalabilmenin gerilimini ve toplumun en küçük parçasını temsil eden aileni korumaya çalışırken yaşadığın çaresizliğe bir bakış atan film ile seni yalnız bırakayım. Bu tür krizlerde, insani karakter ve doğal içgüdülerin devreye girer ve açık seçik gerçeklik ortaya saçılır. Devam filmi yayınlanınca göreceğiz nasıl toplanacak da yeniden başlayacak insanlık.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Aşkın, Ekim’i Kasım’ı olmaz ki..! Ilık bir Ekim sabahında.. Ayaz bir Şubat akşamında ya da Temmuz güneşinde… Sevemez miyim seni? Severim..! Hem de çok ..!”

Cemal SÜREYA

İklimsel etkilerin iz düşümüyle…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s