Ruhun Sırrıdır Aşk!/ *Ghost in the Shell (2017)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Kimsenin Bilmesine Gerek Yok!”

Taylor Swift  “…Ready for It?” adlı müzik videosunu, bugün önerdiğim film sekanslarına atıfta bulunarak oluşturmuş. Onun için hazır mısın? Hazırsan, devam edeyim; ben yazmaya, sen okumaya..

“…bir rüzgâra bakardı küllenen ateşi kor haline getirmek… …ve şimdi küllenmiş yüreğinin sonsuz sükûneti var göynümün har olmuş düşlerinde…”

Ebruli Mevsimler – Cengiz Canoğul

Üflemeye kıyamazsan o küllere, güneşe balçık sıvamaya benzer birazda… Güzelliklerin ışığına gölge eder geçmişin acıları… Hiç ummadığın bir anda harlanıp, yine yakabilir yürekleri! Sırrımız oldu, ruhumun sevinçli günleri…

ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Ghost in the Shell (2017) : Yönetmen Rupert Sanders, senaristler Jamie Moss, William Wheeler, Ehren Kruger. Yazar Masamune Shirow tarafından üretilen Kôkaku Kidôtai (1995) isimli Japon mangası filminin uyarlamasıdır. Eser, Amerikan Hint Hong Kong Çin Kanada ortak yapımı, bilim kurgu aksiyon suç dram filmidir. Oyuncular Scarlett Johansson, Takeshi Kitano, Michael Pitt, Pilou Asbæk, Chine Han, Juliette Binoche. IMAX , 3D , IMAX 3D ve 4DX formatında yayınlandı. Film, Empire dahil 6 adaylık, 3 galibiyet kazandı. Eser, 107 dakika sürer. Türkçeye “Kabuktaki Hayalet 2017” olarak tercüme edilmiştir.

Bilinmeyen bir gelecekte insanların ve robotların toplumu oluşturduğu bir gerçeklikle geçen film, cyborg olarak insan beyninden üretilen asker olan Binbaşı’nın aksiyon dolu görev ve kendilik macerasını ve dramını anlatır.

“Sana verdikleri ilaçları alma. 

Anılarınızı bastırmak için kullanırlar. 

Kabuğun onlara ait, ama hayaletin değil. 

Senin hayaletin senindir. 

Bunu hatırla, belki de hepsini hatırlarsın.”

Ghost in the Shell (2017)

İnsan olmak, bedenimizin bir varoluşu gibi gelir. Oysa zihin, yani bilinçtir asıl insanlığımızın gerçeği. Üstelik, ruhsal bir yaratık olgusunda bağ oluşturan bilinç, yürekle birlikte olabildiğinde; kabuğumuz yani bedenimiz, ancak tam bir beşer olabilir.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Siyasette insanlar değil düşünceler, duygular değil çıkarlar söz konusudur; siyasette bir insan öldürülmez, bir engel ortadan kaldırılır, hepsi bu!’

Alexandre Dumas

Dünya düzenin büyük oyunu…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Ruhun Sırrıdır Aşk!/ *Ghost in the Shell (2017)” üzerine 2 yorum

  1. Wow, I’m really impressed by that music clip. I prefer the Japanese animated “Ghost in the Shell”, but I must admit the live version is very beautiful (and so is Miss Johansson).

    Liked by 1 kişi

  2. I am at the guest. My articles have been published in a planned manner. However, since I haven’t finished editing yet, I have withdrawn it from publication. I will edit and post.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s