JÜPİTER’İN PERŞEMBESİ/ *Enchanted (2007)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Kafamın Üzerinde Bu Gri Bulut Var!”

Norveçli müzisyen Kygo‘nun, Alman şarkıcı Zoe Wees ile söylediği “Love Me Now” şarkısının animasyon yönetmeni Rafatoon, dreambear prodüksiyon tarafından üretilmiş AMV olarak, orijinal müzik videosu kadar güzel olmuş. Elbette bugün mevzu perşembe ve Jüpiter olunca, animasyonlu olanını paylaştım. Şimdi beni kim sevecek?

“Bazı kimseler sizden hiçbir zaman hoşlanmayacak. Çünkü sizin ruhunuz onların şeytanlarını rahatsız eder.”

Denzel Washington

Doğamız gereği ilişkilenerek kendimize aynalık yapacak eşler bulur, sınırlarımızı tayin ederken ne kadar esneyebileceğimizi öğreniriz. Tüm bunları deneyimlerken, bir bebeğin sıcak bir sobayı öğrenirken olduğu gibi parmaklarımızda 3.derece yanıklarla, aylarca tedavi edilesi süreçten daha emin yolu, bir kılavuz eşliğinde kontrollü sıcağa temasla, annenin dudaklarının öptüğünde serinletecek kadarla hasarsız tecrübeler dilerim hepimize.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Enchanted (2007) : Senarist Bill Kelly, yönetmen Kevin Lima. Amerikan yapımı, canlı aksiyon animasyon müzikal fantastik romantik komedi filmidir. Oyuncular Amy AdamsPatrick DempseyJames MarsdenTimothy SpallIdina MenzelRachel CoveySusan Sarandon. Walt Disney Pictures, tarafından üretilmiş, Disney+ ürünüdür. Film, Satürn Ödülü 3 galibiyet, 65. Altın Küre Ödülleri 2 adaylık, 80. Akademi Ödülleri 3 adaylık, Grammy dahil 12 galibiyet, 51 adaylık kazandı. Eser, 107 dakika sürer. Devam filmi olacak Disenchanted (2022), çekimleri devam başladı ancak yayım tarihi henüz belirsizdir.

Büyülü müzikal animasyonlu dünyasından atılan Disney karakteri prenses, gerçek dünya ile başa çıkmaya çalışır. Fantasia (1940), Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler (1937), Külkedisi (1950), Prenses ve Kurbağa (2009) ve Küçük Deniz Kızı (1989) gibi çeşitli Disney filmlerine atıfta bulunur.

“Herkesin sorunları vardır. Herkesin kötü zamanları vardır. Bütün güzel zamanları, onlar yüzünden mi feda ediyoruz?”

Enchanted (2007)

Hibrit teknikle, gerçeğin masala dönmesi veya masalın realitesine evirilmesine izin veren, aynı anda bir çok hikayenin kahramanlarından oluşan, geniş alandan bakabilmemizi sağlayan, neşeli filmin perşembesi, Jüpiter’idir!

Aslı’nın Film Önerisi…

“Sevgili, arayıp da bulduğun birisi değil.. Hiç aklında yokken aşık olduğun kişidir…”

Can Yücel

Velhasıl, seveceğin kişiyi sen seçemezsin!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

JÜPİTER’İN PERŞEMBESİ/ *Enchanted (2007)” üzerine 6 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s