Ben Şimdi iyideyim, Sen Henüz Kötüdesin!/ *City of Lies (2018)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

Beni, İnançlı Biri Yaptın!”


Imagine Dragons tarafından seslendirilen “Believer” adlı müziğe, İkizler burcunun tüm yaramaz çocuklarıyla beraber doğum gününü kutlayan Johnny Depp ve hayranları için arka plan film sekansları ve fotoğraflarıyla süslenmiş video, en sevdiğim Amerikalı Imagine Dragons grubunun şarkısıyla geldi; Zafer Bayramımız kutlu olsun! Kısık sesle pek dinlenmiyor ve mümkünse bağırarak eşlik etmeyi gerektiriyor. İnancım artıyor, yola, bana, sana, ona…

Her azizin bir geçmişi, her günahkarın bir geleceği vardır.

Oscar Wilde

İnancımızı sarsarak, gittiğimiz yoldan geri döndürüldüğümüzde, tövbe eden her keşiş gibi deneyimleri algılamanın vakuru, gözlerimizdeki gölgede demleniyor. Oysa o yola çıkarken, hiç bir kurşunun işlemediği zırhlı şövalye zannımızla, masum ve bir o kadarda fütursuzduk. Ateşler saçan bakışlarımıza, itfaiye hortumuyla yaklaşılana kadar dolu dizgin devam ettik. Ez cümle; Ben iyiyim, sen kötüsün deme. Ben şimdi iyiyim, sen henüz kötüdesin de! İyi ve kötü bir seçimdir, bunu kaderin yapma!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

City of Lies (2018) : Türkçeye “Yalanlar Şehri 2018” olarak çevrilmiştir. Yönetmen Brad Furman, senaristi Christian Contreras. Amerikan İngiliz ortak yapımı, suç filmidir. Gerçekten yaşanmış, Los Angeles Polis Departmanı kapsamında işlenmiş rapçi cinayetleri olan Tupac Shakur ve Notorious BIG dava dosyalarına dayanan LAbyrinth 2002 adlı kitabın yazarı Randall Sullivan ile kaleme alınan, açığa çıkardığı anlatıları destekleyecek argüman ve belgeyle sunduğu için hem övgü hem de mükemmel kamufle organizasyonu olduğuna inananlardan karşıt eleştiriler de aldı. Oyuncular Johnny Depp, Russell Poole, Forest Whitaker, Rockmond Dunbar, Neil Brown Jr. Yapım, 112 dakika sürer. Ülkemizde bir kaç gün önce, Ağustos 2021 tarihinde vizyona girdi. 2018 tarihinde sınırlı gösterimden sonra rafa kalkan filmi, mart 2021 de nihayet yayımladılar. Söylenti ve spekülasyonlar Ağustos 2018’den beri devam ediyordu; Depp ve yöneticisinin dahil olduğu devam eden bir dava nedeniyle program dışı kaldığı açıklanmıştı. Yine bir geç gelen adalet temasına konu olsa da, umarım çok gecikilmemiştir.

İtibarlarını kurtarmaya çalışan polis departmanı ve bir muhabirin davayı çözmek için mücadelesini konu alır. Yaşanmış olaylara göre, davalar yine kapatılmış, üstelik sonuçlanmadan…


“Ne adaletsiz bir dünya… Kimi günahları ile yükseliyor, kimi iyilikleriyle kaybediyor.”

William Shakespeare

Birilerini kızdırdığı açık: basın kampanyasıyla alaşağı ettikleri Depp, ayağa ve atağa kalktı, görünen bu yönde. Yolun açık olsun, sevgili Depp!

Aslı’nın Film Önerisi…

“Kapı olsam; iyilere açılsam, kötülere kapansam..”

Nazım Hikmet

Doğuştan iyi olmaz kimse, seçimlerdir iyi veya kötü yapan insanı…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s