Vedanın Asaleti Burada!/ *Meditation Park (2017)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ve Senin Benimle, Burada Olmana İhtiyacım Var!”

İskoçyalı bir grup CHVRCHES ve solisti Lauren Mayberry, “Here With Me” eski albümünden güzel bir videodur bu. Lakin Screen Violence, 2021 albüm tanıtımı bu sonbaharda başlayacakmış. Heyhat ben, eski albümlerini ve koyu renk saçlarını daha çok sevdim. Masumiyeti ve o daha yara almamış, hiç yara almayacakmış hallerimizi, hayli cesur ve sevimli buluyorum. Yara izlerimi açık etmek, sevmek biraz hüzün verirken, az tadımı buruklaştırmasından belki de ardıma bakmaktan tutulan boynumu; yola, önüme devirmeliyim artık. Çünkü sadece, burada benimle olan kendime ihtiyacım var!

“Savaşmayı bırakıyorum, bunu veda say.”

Goethe

Hem haftasonu mücadelenin molaya döndüğü zamanları temsil eder. Her veda asil bir duruştur! Hayır’dır! Bu yüzden kendini sorgulayan insanı ve fakat özellikle, kendini bulma yolunda olan kadını çok seviyorum. Çünkü biliyorum ki; kadın değişirse, algılar değişir… Tüm dünyaya bir anda, bahar gelir.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Meditation Park (2017) : Senarist ve yönetmen Mina Shum, Kanada yapımı, drama filmidir. Oyuncular Sandra Oh, Don McKellar, StarsPei-Pei Cheng, Tzi Ma. Film, 94 dakika sürer, 1 galibiyet 4 adaylık kazanır.

Geleneksel cinsiyet rollerini sorgulayan ve göçmen olmanın deneyiminin zorluklarını ortaya koyan Kanadalı göçmen kadının yaşadığı tecrit edici durumunu ve tüm hayatını verdiği adam tarafından ihanete uğramasına rağmen kendini bulmaya devam etmesini konu alır. Bu filmin önemli bir mesajı vardır.


“Ne yani, papatyada bir yaprak daha olsaydı beni sevecek miydin?”

Sunay Akın

Sakin ve şirin bir film ile kadın olmanın ayrıcalığında ama hiç kimsenin korumasında olmadan, kendi çakıllı, çalılı yollarımızda vakur yürürken gülümseyelim… Al sana öneri, keyifli izlemeler!

Aslı’nın Film Önerisi…

“İyi bir yara izi, en iyi nasihatten daha değerlidir.”

Paulo Coelho

Yaralarını sev!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Vedanın Asaleti Burada!/ *Meditation Park (2017)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s