MERKÜR’ÜN ÇARŞAMBASI/ *”ALARM 2009″ Short Animation Film


Aslı’nın Animasyon Kısa Film Seçimi…

ALARM 2009 Animasyon Kısa Film

Film adına tıklayarak imdb sayfasına ulaşabilirsin!

Çarşambanın sonuna zor yetişen Merkür‘ün seçimi… Sevimli, bir o kadarda anlamlı animasyon kısa filmin tamamını, paylaştığım video ile izleyebilirsin. Gelelim detaylarına:

ALARM 2009 : Güney Kore yapımıdır. Yönetmen Moo Hyun Jang, aynı zamanda senaryoyu Jung-Woo Choo ile beraber yazmışlar. 9 dakika süren animeyi, CG Effect, 720p HD olarak sunulmuş. Kısa filmin ortaya çıkmasından sonra bir kamuoyu araştırmasına tabi tutulmuş, gelen yorumlara göre animenin bitmiş haliyle bir grup editör tarafından tekrar değerlendirilmiş. Üstelik son sunumda, HD sürümü le ilgili bir çalışmayı da eklemişler. Ve bu çalışmada, tekrar düzenleme yapılmış, sıkılaştırılmış ve çekimlerin düzeni, uzunluğu ve zamanlaması konusunda da düzenlemeyle mükemmelleştirilmiş halini yukarıdaki videoda izleyebilirsin.

Gelelim konusuna; güneşli bir günün sabahında, genç bir adam yataktan kalmak için büyük bir mücadele verir. Zavallı saat ise yardım etmekten başka bir görevi olmamasına rağmen, öfkenin muhatabı konumuna düşer.

Dokuz beş çalışan kesimin acı bir gülümsemeyle izleyeceği bu kısa filmi, bu sabah hatırladığında belki yüzünde sevimli bir gülümseme oluşturabilmek maksadıyla seçmiş olabilirim. O yeşil çalar saatin, kimseyi sinir etmek gibi bir amacı olmamasına rağmen, hiç kimse tarafından sevilmediği tek zaman aralığı, sabah alarmları olsa gerek.

“Çok bağırdım, duyulmadı. Artık, fısıldamam bile…”

Tomris Uyar

Bu gece erken yatacağım yalanına kanan tüm çalışanlara, sabah sevinçli ve dinç bir uyanış ümit ediyorum. 9 dakikada izlediğin bu kısa animasyondan sonra mavi ekranı kapatıp, o alarmı kurmayı unutma… Ve bu gece erken yatın diye; içeriğimi bile kısa yazdım. Şimdiden tatlı rüyalar!

Aslı’nın Alarmlı Kabusu…

“İnsan, bir defa birine geç kalır. Ve bir daha hiç kimse için acele etmez.”

Yaşar Kemal

Aceleye gerek yok.

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

MERKÜR’ÜN ÇARŞAMBASI/ *”ALARM 2009″ Short Animation Film” üzerine 6 yorum

  1. 😂😂😂 yarı türkçe yarı nece bilmem bir arkadaşım “acele etme yavaş, yavaş” anlamında kullanırdı. Ağzıma pelesenk olmuş bir cümledir. Doğrusunu biliyorsan düzeltelim.😁😁

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s