Şüpheli İyilere Dikkat!/ *The Butterfly Effect 2 (2006)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Suçu, Senden Başkasına At!”

Maisie Peters tarafından seslendirilen “Psycho” şarkısının sözlerinde geçen Patrick Bateman, American Psycho 1991 ve uyarlaması olan aynı adlı 2000 yapımı dahil, bir çok film ve romanda kullanılan popüler kurgusal bir kimliktir. Gizli hayatında insanlığa karşı büyük suçlar işleyen hatta seri katillik, bu suçlardan sadece biri olan ancak görünen kimliğinde eğitimli ve güçlü bir ailenden gelen, çalışkan ve zengin, banker bir adamın gizli psikopatlığını, kötülüğünü karakterize etmiştir.

“Cehennem boş, bütün şeytanlar burada..”

William Shakespeare

Akademide kullanılan bu filmin serileri sayesinde, kült film listesine alınmıştır. Bu bağlamda, film ve sonrasında yazılan romanda geçen karakter, sıklıkla referans edilir. Psikopat denilse de, Narsistik kişilik bozukluğuna örnek teşkil eder. Ve özünü besleyen iki yüksek oktavlı algının etrafına yığılır, attığı adımların sonuçları: kibir ve kıskançlıktır. Kıssadan hisseye gelirsem; iyi görünen her kimse, iyi olmayabilir. Biraz Sokrat babanın gözüyle bakıverin, gördüklerinize. Şüpheyle…

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Butterfly Effect 2 (2006) : Yönetmen John R. Leonetti, oyuncular Eric LivelyErica DuranceDustin MilliganGina HoldenAmerikan yapımı, bilim kurgu dram psikolojik gerilim filmidir. The Butterfly Effect (2004) filmi ile büyük ölçüde ilgisi yoktur ve The Butterfly Effect 3: Revelations (2009) filmi, devamı niteliğindedir. Film, 92 dakika sürer ve 1 adaylık kazanmıştır. Film üçlemesidir.

İlk filmin kalıplarına sadık kalan lakin farklı karakter olarak karşımıza çıkan bir adamın, kız arkadaşının hamile olduğunu öğrendiği gün, aynı anda kız arkadaşı kaza geçirip ölür. Zamanda yolculuk yaparak, geçmişi değiştirmeye çalışma çabalarını konu alır.

“Geleceğini mahvetmeden, geçmişini değiştirebilir misin?”

The Butterfly Effect 2 (2006) Sloganı

Bugün çift film oldu, kısmet! O halde sıraya koyup izleyelim.

The Butterfly Effect (2004) İlk filmidir. Bir yetişkin olarak, bilinç kaybı yaşadığı zaman aralıkları yaşarken, çocukluğuna ait zaman aralığına dönmeye ve zamanda geriye yolculuk yapabildiğini keşfeder. Geçmişteki davranışlarını değiştirerek bugünü değiştirmeye çalışmasını konu alır.

The Butterfly Effect 3: Revelations (2009)  Bu devam filmi, lise kız arkadaşının ölümündeki sırrı çözebilmek için zamanda yolculuk yapan adamın hayatını konu alır. Bu film, ilk ikisi ile doğrudan bir ilişkisi yoktur ve farklı zaman yolculuğu olarak karşımıza çıkar.

Aslı’nın Film Önerisi…

“En tehlikeli insan tipi az anlayan çok inanandır.”

Anton Çehov

Konu insan olunca, iki kere bakmak gerek!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Şüpheli İyilere Dikkat!/ *The Butterfly Effect 2 (2006)” üzerine 4 yorum

  1. ‘İnsan oğlu çiğ süt emmiştir’ derdi rahmetli anneciğim. O nedenle nankör de olur diye eklerdi… 🤷‍♀️ Aslı’nda 3 kere bile düşünülebilir.😉💗💗

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s