Yorgun Gecenin Sonu!/ *I Am Mother (2019)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Yorgunum!”

Billie Marten‘den “Mice” adlı şarkısıyla başlıyorum güne ve yazıya… Zihninde ki farelerin tıkırtılarının duyulduğu zamanlardayım; duygulu ve duru sesiyle ve videonun natürel görüntüsüyle beni büyüledin Marten. Çoğu zaman hayatımı tamamen yanlış yaşıyorum deyince gülümsedim… Ve en az onun kadar yorgunum.. Oysa 20’li yaşlarında, gitarıyla şarkılar söyleyen bir İngiliz kız çocuğunun yaşlı ruhuyla, meleksi buğusuyla büyüleyen, sakinleştiren sesi ve bir kaç şarkısının bir arada olduğu videoyla, biraz uçuştum ve kondum masama…

“En iyisi uyuyup bütün bu aptalca düşünceleri unutmak.”

Franz Kafka

Kafka’nın önerisine uymanın en sağlıklı davranış olacağı kanısındayım. Billie’nin uyku öncesi ruhuma çok iyi geldiği gerçeğini de göz ardı edemem elbette..

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

I Am Mother (2019) : Grant Sputore ve Michael Lloyd Green‘in bir hikayesine dayanan, ve yine Michael Lloyd Green‘in senaryosundan, Grant Sputore tarafından yönetilen, Avustralya yapımı, bilim kurgu gerilim filmidir. Oyuncular Clara Rugaard , Luke Hawker, Rose Byrne, Hilary Swank. Netflix ürünüdür. Yapım, 113 dakika sürer ve 4 galibiyet, 5 adaylık kazandı.

Dünyanın sonu olacak, bilinmez bir gelecekte, bir sığınakta bir kız bebeği büyüten görevli robot, insanlığa yeniden fırsat vermek üzere yardım eden bir robot olarak programlanmıştır. Film, Anne robot tarafından büyütülen kız bebeğin takip edilmesini konu alıyor.

“Bu tesis, insanlığa, seninle başlayan ikinci bir şans vermek için tasarlandı kızım.”

I Am Mother (2019)

Fin‘li bir takipçimin hatırlatmasıyla anımsadığım bu filmin hep beraber tekrar izlemek farz oldu! Teşekkürler Salla, umarım bir gün o güzel Lappi‘de, o çatı katında oda kiralayıp, dağlarında kaymayı, seninle bir kadeh bir şeyler içip, ren geyiklerini izlerken kuzey ışıklarıyla büyülenmeyi de başarırım… Sevgiler.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Ve seni, benim hayatıma uğratan kaderin de vardır bir bildiği…”

Özdemir Asaf

Umarım o bildiği işe yaramıştır…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Yorgun Gecenin Sonu!/ *I Am Mother (2019)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s