Yol İleriye Götürüyor Zamanı!/ *Limetown (Tv Series 2021)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“İleri Yürümeye Devam Et!”

Maneskin grubunun Beggin’ isimli şarkısı, Aslı’nda The Four Seasons grubunun 1967’de popüler olan Beggin’ parçasının birçok kez coverlanmasından biri, ve fakat Maneskin’e ait paylaşımda kendi sözlerini de eklediği dikkat çekiyor. Keyiflendiren, enerji veren müziğine bıraktım bile kendimi… Bu tarzıyla daha çekici olmuş sanki.

“Alıp başımı gidesim var da aklımdakileri valize sığdıramıyorum…”

Cemal Süreyya

Pazartesi ve hafta başı üstelik Temmuzun deli sıcağı, şaşkın yağmuru ve üşüten gece rüzgarlarıyla, tuhaf zamanlardayız. Gitmeyi düşünürken çoktan yola çıkmışız gibi… Adım atmadan yol kendiliğinden ilerliyor gibi…

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Limetown (Tv Series 2019) : Zack Akers ve Skip Bronkie tarafından yaratıldı. Amerikan yapımıdır. Tek sezonluk dizi, 30 dakikalık ve 10 bölümdür. Suç gizem bilim kurgu kategorilerinde yer alan bir yapımdır.

Kurgusal olarak, 2005 Tennessee kasabasında, 326 erkek, kadın ve çocuk bir daha haber alınamayacak şekilde ortadan kaybolur ve American Public Radio muhabiri Lia Haddock, “Limetown halkına ne oldu?” sorusunun cevabını aradığı aynı adlı kurgusal bir podcast ile 2015 sonbaharında iTunes‘da yayınlanır. (Prequel: sequel’in zıddı olarak tanımlanırken; bir film, kitap veya yayının öncesini anlatarak yapılan yeni yayına denir.) Bu açıklamanın ardından; yazar Cote Smith, Limetown prequel romanını 2018 yayımladı. Ve Ekim 2019 tarihinde Facebook Watch‘ta yayınlanan aynı adlı podcast ile uyarlanan dizi, drama türünde, OTT yapımı olarak piyasaya servis edildi. Oyuncular; Jessica Biel ve Stanley Tucci. Facebook Watch, bir sezonun ardından, Ocak 2020 itibariyle diziyi iptal etti.

Yeni jenerasyon izleme kanallarının ortak ismi OTT, son yıllarda geleneksel televizyon yayıncılığına alternatiftir, internet üzerinden dizi, film gibi içerik yayınlama platformu fikri ile ortaya çıkmıştır ve OTT adı verilen bu hizmetin “ her zaman, her yerde, her cihazda” ilkesine göre kullanıcıların ilgisini çekiyor.

“İnsanlar kaybolur. Gerçekten yok olurlar.”

Limetown (Tv Series 2019) sloganı

Mavi yazılarda linkler mevcut. Keyifli seyirler…

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Ben hep sevdim pazar sabahlarını… Güneşin o ilk ışıklarını… Bana merhaba deyişini. Çayın dem kokusunu… Sabah o tatlı telaşlarını… Radyoda ki şarkının coşkusunu… Birde seni…”

Ayşe Akdoğan

Pazar sabahları…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Yol İleriye Götürüyor Zamanı!/ *Limetown (Tv Series 2021)” üzerine 10 yorum

  1. Konaklama ve dahi gideceğim yerin covit ortamı . Biz artık bunlara fazlaca dikkat etmeliyiz ki oda yine sağdan soldan Yok Hindistandan yok Brezilyadan ithal bişeyler gelmesin. Ama İstanbul’a adım atarsak o da anca çocuklara. Bu sene de zor yani.😉💗💗

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s