Sevgiyle Kader Yazanlar!/ *Penguin Bloom (2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ve Benim Tüm Sevgim, Seni Asla Eve Getiremeyecek.”

Billie Eilish, XXXTentacion diye bilinen Jahseh Dwayne Ricardo Onfroy adlı lirik rap türünde öncü olan müzisyenin sansasyonel hayatının ardından 6.18.18 tarihinde aracında öldürülmesi sonucu ve çok yakın arkadaşı olduğundan onun anısına 6.18.18 isimli şarkıyı yazmış. 18 haziran 2018 tarihine referans alan bu parçası, hayli hüzünlü bir vedadır… Gençliğin ve hırsların yasını taşıyan tüm gidenler, gitmek zorunda olanların anısına…

“Bana diyorsun ki uçan kuşsun madem; bu kafeste işin ne? Ben ne bileyim!!…”

Celalettin Rumi

Kafes, toplumun yarattığı veya ruhunu istemsizce koyduğun sınırlılıklar ile seni boğar. Ne çok zordur, umutlarınla ölmek. Seçmediğin bir sonun sana dayatılmasıyla yüzleşemeden, sebebi ne olursa olsun, kim vurduya gitmek! Bir anda bitmek; kanatlarınla uçamayacağın bir hayat yaşamak… Zor!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Penguin Bloom (2020) :  Yönetmen Glendyn Ivin, senaryo yazarları Shaun Grant ve Harry Cripps‘dir. Penguin Bloom 2016 tarihinde Bradley Trevor Greive tarafından yazılan, Cameron Bloom adlı fotoğrafçının karısı Sam’in gerçek hayatının fotoğraflarıyla birleştiren hikayesini anlatır. Amerikan Avusturalya ortak yapımı, drama filmidir. Oyuncular; Naomi WattsAndrew Lincoln ve Jacki Weaver. Film, 95 dakika sürer, 1 galibiyet, 2 adaylık kazanmıştır. Netflix ürünüdür.

Sam ve Cameron Bloom’un ailesi ve ‘Penguin‘ adlı bir saksağanla anlam kazanan gerçek bir hikayeyi konu alır.

“Annem bir zamanlar olduğu kişi değil. Ve onun, olmak istediği kişi olmadığını biliyorum. Ama benim için o bundan çok daha fazlası.”

Penguin Bloom (2020)

Yaşamın kendine has dönüm noktaları vardır. Kader bu dönemeçlerde yazılır. Ve konu ne yol ne de bu dönüşlerdir. Aslı’nda konu daima, kendimizin bu yol ve köşeler ile ne yaptığımızdır. Ve bazen ilahi bir dokunuş ile neler yapabileceğimiz hatırlatılır. Ne mutlu; işaretleri görüp, oyunu; güzelden ve iyiden yana kullananlara!

Aslı’nın Film Önerisi…

“Önce büyük büyük düşündüm, sonra büyük büyük yaşadım, ne varsa onlar aldı… Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.”

Özdemir Asaf

Büyükten küçüğe…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Sevgiyle Kader Yazanlar!/ *Penguin Bloom (2020)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s