Kendini Unutma!/ *Vikings: Valhalla (Tv Series 2022)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ama Asla Kendinden Kaçamazsın”

Cumartesi için Hanne Boel, “Can`t run from yourself” diyerek, kendine gel diyor. Neyi ne için yaptığına bakmadan bir şeyleri oldurmaya çalışırken kendini unutuyorsun diyor. Ara sıra gördüklerine bir daha bak demeye çalışıyor gibi…

“Çok şey vardı anlatılacak, o yüzden sustum. Birini söylesem diğeri yarım kalacaktı. Sen duydun mu sustuklarımı?”

Oğuz Atay

Bazen susar da gider kendine, bazen söylene söylene gelir berikine… Sen bence heç deme bişeycik, duyan da bir, duy lamba iki..

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Vikings: Valhalla (Tv Series 2022) : Aksiyon macera dram türünde toplam 24 bölümlük olarak planlanan yapım Netflix serilerindendir. Kanada İrlanda Amerikan ortak yapımıdır. Yönetmen senarist Jeb Stuart. Oyuncular Laura BerlinSam Corlett, Leo Suter, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Bradley Freegard. Yapım Vikings (TV Series 2013–2020) serisinin bir yan ürünü olarak yapılandırıldı. Yayınlanan eser epik tarihi aksiyon, kurgu drama televizyon dizisi olarak yayın tarihi 25 Şubat 2022 tarihinde planlandığı gibi gerçekleştirerek yayına girdi. İlk sezon 8 bölüm olarak servis edildi ve aynı gün tüm bölümler izlenebilir.

Orijinal dizi olan Vikings (TV Series 2013–2020) dizisinden bir asır sonra başlayan tarihle başlar ve tarihin tanınmış Ortaçağda denizci tüccarları, yerleşimcileri ve savaşçıları genellikle Vikingler olarak anılan İskandinav halkının hikayelerini konu alır: İzlandalı bir İskandinav kaşifi Leif Erikson, İzlandaca yazılmış destanlardan Vinland destanı, Grönland destanı (Kızıl Erik Destanı) da geçen olaylar ve karakterlerden; toplumunun tüm olasılıklarına meydan okuyan erkeksi, güçlü iradeli bir kadın olarak tasvir edilen Freydís Eiríksdót, İngiltere’nin son Anglo-Sakson krallarından biri ve Wessex Krallığı‘nın son hanedanı olarak 1042’den 1066’ya kadar hüküm süren Harald Hardrada ve Viking soyundan gelen Norman Kralı William the Conqueror‘a odaklanır. Ve serinin kurgusunda bu tarihsel topraklarda yaşayan bu efsane adam ve kadınların hikayelerini anlatır.

“Kimseye diz çökme!”

Vikings: Valhalla (Tv Series 2022)

11. yüzyılın ilk yıllarında başlayarak Viking soyundan gelen efsanevi kadın ve adamların hayatta kalma ve bir birlerine yer açarak yol açarak tarihin tuzlu arşivlerinden ekranlara geliyorlar! Karantinadan dolayı Mart 2021 tarihinde çekimlerin 2 aylık durdurulmasının ardından 7 Haziran itibariyle ilk çekimler başlanıp 24 bölümün, 2 sezonda 12’şer bölüm ile servis edileceği, oyuncuları açıklandı. Ancak ilk sezon 8 bölüm ile yayınlandı. Siyahi bir aktrisin nasıl olurda o çağda Vikingler arasında yer aldığı tartışmaları devam halen ederken, henüz izlemeyenler Vikings (TV Series 2013–2020) serisinin 6 sezonuna odaklanabilir, izlemiş olanlar da bu blog sayfalarında susuz bir sörf yapabilir. Hafta sonuyla birlikte 8 sezonluk bu yeni tarihin sayfalarına odaklanıp ekranlara sirayet eden diziye başlayabilir. Maestro!

Aslı’nın Dizi Önerisi…

”Kendini dünyalar kadar değerli zannedenlere kısa bir not: Dünya beş para etmiyor!”

Donnie Brasco

Etmiyor, etmedi de…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Kendini Unutma!/ *Vikings: Valhalla (Tv Series 2022)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s