Kendini Unutma!/ *Vikings: Valhalla (Tv Series 2022)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ama Asla Kendinden Kaçamazsın”

Cumartesi için Hanne Boel, “Can`t run from yourself” diyerek, kendine gel diyor. Neyi ne için yaptığına bakmadan bir şeyleri oldurmaya çalışırken kendini unutuyorsun diyor. Ara sıra gördüklerine bir daha bak demeye çalışıyor gibi…

“Çok şey vardı anlatılacak, o yüzden sustum. Birini söylesem diğeri yarım kalacaktı. Sen duydun mu sustuklarımı?”

Oğuz Atay

Bazen susar da gider kendine, bazen söylene söylene gelir berikine… Sen bence heç deme bişeycik, duyan da bir, duy lamba iki..

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Vikings: Valhalla (Tv Series 2022) : Aksiyon macera dram türünde tek sezonluk, 24 bölümlük Netflix serilerindendir. Kanada İrlanda Amerikan ortak yapımıdır. Yönetmen senarist Jeb Stuart, oyuncular Laura BerlinSam CorlettBradley Freegard. Vikings (TV Series 2013–2020) serisinin bir yan ürünü ve yakında yayına çıkacak epik tarihi aksiyon, kurgu drama televizyon dizisi olarak yayın tarihi paylaşılmadı, çekimler devam ediyor.

Orijinal diziden bir asır sonra başlar ve tarihin tanınmış Ortaçağda denizci tüccarları, yerleşimcileri ve savaşçıları genellikle Vikingler olarak anılan İskandinav halkının hikayeleri konu olacak: İzlandalı bir İskandinav kaşifi Leif Erikson, Vinland destanı olarak bilinen Grönland destanı ve Kızıl Erik Destanınında toplumunun tüm olasılıklarına meydan okuyan erkeksi, güçlü iradeli bir kadın olarak tasvir edilen kişi Freydís Eiríksdót, İngiltere’nin son Anglo-Sakson krallarından biri ve Wessex Krallığı‘nın son hanedanı olarak 1042’den 1066’ya kadar hüküm süren Harald Hardrada ve Viking soyundan gelen Norman Kralı William the Conqueror‘de serinin konuları oluşturacak tarihsel topraklardan efsane adam ve kadınları hikayelerini sunacaklar.

11. yüzyılın ilk yıllarında başlayarak Viking soyundan gelen efsanevi kadın ve adamların hayatta kalma ve bir birlerine yer açarak, yol açarak tarihin tuzlu arşivlerinden ekranlara gelecekler! Karantinadan dolayı Mart 2021 de çekimlerin 2 aylık durdurulmasının ardından 7 Haziran itibariyle ilk çekimlerden basına örnek dağıtılması ve 24 bölümün, 2 sezonda 12’şer bölüm ile servis edileceği, oyuncuları açıklandı. Siyahi bir aktrisin nasıl olurda o çağda Vikingler arasında yer aldığı tartışmaları devam ederken, izlemeyenler Vikings (TV Series 2013–2020) serisinin 6 sezonuna başlayabilir, izlemiş olanlar da ana sayfada susuz bir sörf yapabilir.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

”Kendini dünyalar kadar değerli zannedenlere kısa bir not; Dünya beş para etmiyor!”

Donnie Brasco

Etmiyor, etmedi de…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Kendini Unutma!/ *Vikings: Valhalla (Tv Series 2022)” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s