Zarifçe Yürü ve Nazikçe söyle!/ * Wrecked (2010)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Unutulmuş Bir Aşkın Güzelliği…”

Hafıza bizi korur ve fakat bazen başımıza bela olacaktır. Hatırladıkların Aslı’nda anlamlandırdıklarındır. Tarafsız değildir, yanlıdır. Gerçeği görebilmek, anlayabilmek yatay zaman algısı ile bakabilen için değildir. Dikey zamandan görebilme kabiliyeti yani üst akıl gerektirir. Bu da her kula nasip değildir. Bu bağlamda anlatmak istediğim; her şeye ve herkese içinden bak, yüreğinden ve sonra çık bedeninden, zihninden; bir de dışarıdan bak. İşte gerçek budur!

Bazen geçmişte yaşananları hatırlamak, istediğimiz yaşamı yakalamamızı kısıtlayabilir”

AURORA

Ve ancak, gerçeği gören gözden yüreğe merhamet iner, öfken ve hırsın söner… Acın ve sevincin diner… Arzuların ve ayıbın soğur… Artık, zarifçe yürür ve nazikçe söylersin. Yaratılanı da seversin Yaradan’dan ötürü!

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)


Wrecked (2010) :  Yönetmen Michael Greenspan, senaryo yazarı Christopher Dodd, baş rol oyuncusu Adrien Brody‘dir. Kanada yapımıdır. Eser macera gizem gerilim türündedir. Film 91 dakika sürer ve olumlu eleştiriler almıştır.

Bir uçurumun dibinde parçalanmış arabanın içinde gözlerini açan yaralı adamın, hiçbir şey hatırlamadığı karabasanda, hayatta kalma savaşını konu alır.

Adrien Brody’nin rol aldığı yapımı tek değerli kılan performansıdır. Ve hayatta böyledir işte, diğerlerinden farklı şeyler yaşamayız, hepi topu on senaryodur ama öyle değer katarsın ki rolün değil adın sıyrılır anılır şanın. İzleyelim bakalım!

Aslı’nın Film Önerisi…

“Bi’ hayli kırgınım.. Kime olduğunu, neden olduğunu bilmeden.. Belki hayata, belki kendime, belki de dilimden düşmeyen keşke’lere .”

Can Yücel

Belki…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Zarifçe Yürü ve Nazikçe söyle!/ * Wrecked (2010)” üzerine 8 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s