Yorgunuz, Hepsi Bu!/ *Fargo (1996)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Kaçabilirsin Ama Saklanamazsın!”

Kapanmanın ilk hafta başına giriş yapıyoruz. “Tasarılar ya sıfırda ya da yarım sayfa karalama” olmasın, başlayalım ve devam edelim. Çünkü hayat devam ediyor; virüse ve kapanmaya rağmen! Elliot tarafından seslendirilen “Would You Cry If I Died” adlı şarkısı için yapılmış AMV ile devam et lütfen okumaya…

“Hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum.”

Orhan Pamuk

Saklanamadığımızı biliyoruz. Ayan beyan ortadayız. Yorgunuz, hepsi bu!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Fargo (1996) : Joel ve Ethan Coen kardeşler tarafından yazılıp yönetilen  kara komedi suç filmidir . Başrol Frances McDormand İngiliz Amerikan ortak yapımıdır. Film 98 dakika sürer. Prix ​​de la mise en scène (En İyi Yönetmen Ödülü) kazandı, Altın Palmiye‘ye aday gösterildi, 69. Akademi Ödüllerinde En İyi Film ve En İyi Yönetmen 7 Oscar adaylığından iki ödül aldı. McDormandEn İyi Kadın Oyuncu ve kardeş yönetmenlere En İyi Orijinal Senaryo ile toplam 81 adaylıktan 52 galibiyet ödülü kazançtan 2 si de Oscar olarak haneye yazıldı. 2006 yılında National Film Registry “kültürel, tarihsel veya estetik açıdan önemli” olarak korunmak üzere listeye seçildi. 1998’de, American Film Institutefilmi tarihteki en büyük 100 Amerikan filminden biri olarak ilan edildi. Filmden esinlenerek Coen kardeşler yapımı Fargo isimli TV dizisi 2014 tarihinde yayınlandı.

Hamile polis şefi ile araba satıcısının karısını kurmaca bir şekilde kaçırılmasını sağlayarak kayınpederinden bir milyon dolar almayı planlamasını konu alır.

“Merhamete ihtiyacım var.”

Fargo (1996)

İhtiyacımız olan merhameti, dünya ananın koynunda avutularak buluyoruz. Adaletin yerini bulacağına inancımızı sağlam tutalım. Ve bir birimize sahip çıkalım.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Yaşam bir trendir, atla.”

Uçurtma Avcısı The Kite Runner (2007)– Khaled Hosseini

Trene atla yani…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Yorgunuz, Hepsi Bu!/ *Fargo (1996)” üzerine 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s