JÜPİTER’İN PERŞEMBESİ/ *Kung Fu Panda 3 (2016)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Kendi Hayal Dünyamın İçinde Yaşıyorum!”

Akıllı telefonlarda oynan, geniş tabanlı denilen aksiyon türünde oyun olan Subway Surfers 2013 tarafından alınan sekanslar ile yapılmış video; müzik Sub Urban grubu tarafından seslendirilen “Cradles” adlı şarkıları ile bir araya getirilmiş güzel bir AMV olmuş. Hatırlamak isteyenlere link bırakayım, bir göz atın şu AMV mevzusuna… Perşembenin neşesine de uyum sağlıyor müziğin ritmi ve fakat sözlerine de bayıldım doğrusu… Jüpiter’e selam çakalım neşeyle…

“Yolun karanlığı olmaz iyi bir arkadaşla yürüyene…”

Pablo Neruda

Ne mutlu derdine ortak olana, ne mutlu donduğunda yaşam ekranı, ısıtacak sevgiyi ona verebilecek birlerinin olmasına… Ne mutlu kendi yağı ile kavrulana ve ne mutlu bir ceviz kabuğu gibi korunaklı ceviz içi aileleriyle birlik olup gülümseyebilene! Aslı’nda ne mutlu “Birlikte daha güçlüyüz!” diyenlerinin olmasına.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Kung Fu Panda 3 (2016) : Bu film serisi 3 filmden oluşur. Kung Fu Panda 2 (2013) animasyon filminin devamı olarak Dream Works Animation tarafından üretilen bilgisayarlı animasyon filmi; Çin dövüş sanatlarını konu alan Çin edebiyatı kurgu türü olan wuxia (dövüş kahramanları) komedi filmi tarzındadır. Kung Fu Panda serisinin üçüncü filmin yönetmenleri Jennifer Yuh Nelson ve Alessandro Carloni, genel olarak ve özellikle ses oyunculuğu, animasyon, görseller, mizahta çok olumlu eleştiriler almıştır. Amerikan Çin ortak yapımıdır. Eser, 95 dakika sürer. 3 seriden oluşan bu film serileri için devam film henüz gündemde yok. Kung Fu Panda: The Paws of Destiny adlı yan ürün animasyon dizisi Amazon Prime ürünü olarak Kasım 2018 ve Temmuz 2019 tarihinde 13 bölümden oluşan 2 sezonda yayınlandı. Ayrıca Temmuz 2022 tarihinde Netflix ürünü olarak Kung Fu Panda: The Dragon Knight adlı yeni bir Kung Fu Panda animasyon dizisi yayınlanması planlandı.

Bir pandanın, kung fu savaşçısı olarak seçilmesini ve halkını korumaya çalışmasını konu alan ilk iki filminin devamı olan bu seri de; babasına kavuşur ve köyü tehdit eden kötülük ile savaşır.

“Bazen iyi nedenlerle yanlış şeyler yaparız.”

Kung Fu Panda 3 (2016)

İzlerken felsefesi ve o şapşal yüzü ile hem eğlendirip hem de neşeli komik bir panda ile buçuk saat geçirdim. Ramazanın rehavetine ve sahur beklemelere de iyi gelir diye düşündüm. Hadi sen de izleyip gülümse ve sosyal mesafeni koru. Kısıtlamalı Covid 19 pandemisinden kendini ve hepimizi koru, sağlıkla…

*Aslı’nın Film Önerisi…

“Beni anlamıyorlar. Ben, bu kulaklara göre ağız değilim.”

F. Nietzsche

Maskeni tak, anlayanlar yeter zaten!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

JÜPİTER’İN PERŞEMBESİ/ *Kung Fu Panda 3 (2016)” üzerine 4 yorum

  1. AMV mevzusuna gittim ve müziği de harikaymış. 👍
    Yol arkadaşı çok önemli mevzu🤔 Panda’nın frak anını sevdim👍😁😘

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s