Aslı’nda Birlikte Daha Güçlüyüz!/ *The Miniaturist (Tv Mini-Series 2017)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“8 Mart; Kadınlarımız!”

Aslı’nda bugün yazacak kelime bulamıyorum! Herkes her şeyi söylemiş… Sözünün arkasında olanlara selam olsun!

“Coğrafyamızda yaşanan en büyük sorun; haddir.” der meydanı gençlere bırakıp bugünlük köşeme çekilirim… Düşün “Birlikte daha güçlüyüz!”

“Özgürlüğünü ısrarla arayan bir kadının ahlâki gücü, köleliği benimsemiş binlerce sessiz kadının gücünden daha fazladır…”

Émile Zola

8 Mart Dünya Kadınlar Günü; HERKES HADDİNİ BİLSİN! Söyle “Birlikte daha güçlüyüz!”

Gençlerin birbirleriyle yarattığı sinerji ve yarattıkları güzel birliklerden oluşan, hatta takip etmekten büyük keyif aldığım ve dahi zaman zaman Türkçe alt yazılı oluşturulan müzik videolu içeriklerden bu blog da yer verdiğim çalışmaların menşeini paylaşmak istiyorum: 10’lar Kulübü! On’ların youtube kanallarına ait olan benim paylaştığım müzik öneri videom; Sébastien Tellier‘in Chrysalis adlı parçasıyla fon oluşturulmuş 08 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel olarak hazırlanmış bir içerik. Umarım beğendin? Kanalın kurucusu ve 10’ların fikir babası @can patlar ve şarkılar youtube kanalıdır. Bu içerik başta olmak üzere tüm fikirleri ve ürettikleri ve yapacakları için kurucu Can Patlar ve üyelerini tebrik ederim. Kulübü 10’lar kurmuşlar biz destek olalım dedim. Tüm sosyal medya hesaplarından işe koyulmuşlar, şimdilik sessiz ve derinden geliyorlar. Bakalım On’lar kim ve neler yapacaklar? Film Önerilerini slayt olarak paylaştım. Mavi yazılar 10’ların linkine açılır. (website, instagram ve youtube kanallarına) İlgini çekebilir!

Bil ki “Birlikte daha güçlüyüz!”

Tebrikler “Birlikte daha güçlüyüz!”

Sahneden çekilirken yaşamıma karışmış herkesi selamlıyorum.

Nilgün Marmara

Gitme “Birlikte daha güçlüyüz!”

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

The Miniaturist  (Tv Mini-Series 2017) : 2017 tarihinde BBC Tv Serisi olarak, dram, doğaüstü, tarih türünde bir mini dizi uyarlamasıdır. Yazar Jessie Burton tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Dizi yönetmeni Guillem Morales ve yıldızı Anya Taylor-Joy, BBC One tarafından; Aralık 2017 tarihinde 2 bölüm yayınlansa da, Amerika’da, Eylül 2018 yılında 3 bölüm izleyicisiyle buluşmuştur. Toplam 180 dakika ve İngiliz yapımıdır.

Düğün hediyesi olarak verilen, evlerinin minyatür maketini dayayıp döşemek isteyen Nella, bir minyatürcünün yardımını alır. Gizemli bir sanatçının minik eserleri, gerçek yaşamdaki karşılıklarıyla ürkütücü ve beklenmedik bir şekillerde karşılık bulur.

Anya Taylor-Joy adlı sanatçının diğer sinema için üretilmiş,blog içeriklerime ulaşmak için mavi kelimelere tıklayıp, linklere ulaşabilirsin. Diğer mavi kelimeler de bilgi içeren linkleri açar.

THE QUEEN’S GAMBİT (TV MİNİ-SERİES 2020)

EMMA (2020)

Genç bir kadının, bugün üçüncü yapımını izleyelim. Bir kadının ayakları üzerinde durmasını, “kadının yurdu kadındır” sözüyle sarmalayalım. Ve “bir kadın, ne zaman kendi sesini duyurmak için ayağa kalksa, planlamamış bile olsa, tüm kadınlar için de ayağa kalkmış olur.” demiş Maya Angelou. Feyz alalım: Çünkü “Birlikte daha güçlüyüz!”

Aslı’nın Dizi Önerisi…

Etrafımız o kadar çirkefle dolu ki, temiz kalmak için tek çare, kendi dünyamıza çekilmek.

Sabahattin Ali

Bol köpüklü Nisan yağmuru temizlese; kiri-pası! Aslı’nda “Birlikte daha güçlüyüz!”

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Aslı’nda Birlikte Daha Güçlüyüz!/ *The Miniaturist (Tv Mini-Series 2017)” üzerine 14 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s