Jüpiter’in Perşembesi/ *Home for Christmas (Tv Series 2019)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Fena Bir Şey Yaptın!”

Perşembenin enerjisine pek uyumlanan animasyonlu müzik video seçimine göre gün tuhaflıklara gebe diyebilirim. Ancak günün dizi önerisinden çok hoşlanacağına eminim. Bahara yakın olduğumu müjdeleyen gökyüzünün son bir kaç gündür hali, sanki ruhumun canlanmasına hizmet ediyor. Bedenimse hala uyuşuk…

Baharda kışı, kışın da baharı özler insan. Ne uzaksa onu özler.. Kavuşmak şart mı? Boş ver! Bazı şeyler yokken güzel.

Özdemir Asaf

Bulutçu” demiştik geçmiş zamanların birinde; masmavi semada pamuklar gibi yerleştirilmiş bulutlara rastladığımızda “İyi çalışmış dün gece” derdik, hatırlar mısın? Son bir kaç gündür çalışmalarını pek fazla takdir ediyorum. Özlemiştim Bulutçunun özene bezene yaptığı bulutlardan içime dolan sevinçleri… Belki de dualar ve dilekler yollayan güzel insanların yüzü suyu hürmetiyle motive olmuş da olabilir sevgili Bulutçu! O halde sağlığına…!

Aslı’nda bahara döndük ya yüzümüzü; filizlenecek demek ki kuru dallarımız yakında… Hal bu ki sağlıklı yemişler için kamaşıyor dişlerim, düşlerimde…

*Aslı’nın Dizi Önerisi…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Home for Christmas (Tv Series 2019-2020) : Seri, romantik, komedi, dram türündedir. Yönetmen Per-Olav Sørensen‘dir Norveç yapımı ve orijinal dili Norveççe üretilmiştir ancak ufak bir yorum; İngilizce dublajlı versiyonu kesinlikle önerilmiyor. Oslo Company tarafından üretilen yapım orijinal bir dizi olarak Netflix tarafından finanse edilip, dağıtılmış. Her sezonda 6 bölümlük mini dizi. 30 dakikalık bölümlerden oluşan dizi çoğunlukla olumlu eleştiriler almıştır. 2. sezon 2020 Noel arifesi zamanı yayınlanmıştır.

30 yaşındaki Johanne’nin bekar hayatını konu alır. Noel tatilinde eve götürecek bir partner bulmak adına 24 günlük araştırması detaylandırılır. Norveç’te bir hastanede çalışan bir hemşiredir. Dizi, Osloda bakır madeni kasabası Røros‘ta geçer.

Edit: Yönetmen, Oslo ve Roros ile ilgili linkler için mavi kelimelere tıklaman gerek.

Şubatın Noel ile olmasa da karla ve tatille olan ilgisine istinaden izleyelim mi?

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Ne zaman ki yoruldum ve başımı göğsüne koyamadım, benim kışım orada başladı. Sonrası hep ayazdı ve hiç güneş doğmadı.”

Ahmet Yavuz / Zaten Kırılmış Bir Kızsın

Kışın ayazına kaldım…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s