Solum da Küs Sana!/ *Leyla Everlasting (2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi..

“Yalnız Olduğumda Aklımı Tüketiyorsun!”

“Seni özlüyorum…” Bu pazar sabahı hiç hayal ettiğim gibi değil ve seninle artık aynı yollarda yürümediğimiz gerçeğini kabullenmek zorundayım. En maskeli yıl olan 2020 bile bitiyor ve ben hala kelimeleri buralarda saklıyorum. Ve zihnimde… Ve yüreğimde… Ve boşuna saklandım buralara… Ve boşuna sakladım soluma… Ki, solum da küs sana!

“İyi insanlar kırıldıkları zaman sevmeyi bırakmazlar, göstermeyi bırakırlar.”

Neşet Ertaş

Anlatsam, anlaşılamayacak kadar sıkıcı bir film seti gibi oldu hikayemiz… Tıpkı önerdiğim film gibi… Yılı kapatırken, seti de kapa. Yeni bir senaryo, yeni bir set gerek en fazla; bize… Ya da git sen ya, memlekete, kafa dinlemeye falan… Akşama portakallı kereviz pişireyim ben de.. Ay daraldım bu kurgudan.

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Leyla Everlasting (2020) : Türkçe olarak “9 Kere Leyla 2020” olarak vizyona girmiştir. Yönetmen Ezel Akaydır. 112 dakika sürer. Türk yapımı, komedi türünde yapımdır.

Kurgu filan güzel, şarkılar, espriler… Sadece okul piyesi tadında, sahnelerin hızla bağlantısız bitirilmesi ya da sakız gibi uzatıp tak diye sona ulaşması gibi tuhaflıklar olmasa, eğlendim diyecektim ki; bilgi de verelim tarzına soyununca sıkıcı oldu diyesim geldi…

Pazar gününe uygundur; bizden ve hafif bi’şeyler… Zaten yıl bitiyor, hafta bitmiş… Salep mi, Boza mı içelim; kafasındayım…

Aslı’nın Film Önerisi…

“Sana gökyüzünü ısmarladım, gülüşlerinde güneş batsın diye…”

Nazım Hikmet

O kızıllığı da batırırsın sen ya…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s