Merkür’ün Çarşambası/ *”The Wishgranter (2016)” Animated Short Film


Aslı’nın Kısa Animasyon Film Seçimi…

The Wishgranter (2016) : Animasyon Kısa Romantik Komedi Filmi  

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Geldik mi Merkür’ün Çarşambasına! Günlerden Anime; aşk çeşmesinde, aşkın temsili şehirlerinden Roma! 5 dakikadan az sürüyor, sonuna kadar izlersen; gülümseme garantidir. Ve bu güzel duayı da sana ettim; “Sevmeyi bilene denk gelesin.” kabul et ve işaretleri izle… Merkürün Çarşambası …

Aslı’nın Anime Önerisi…

The Wishgranter: Bu Kısa Filmin Yönetmenleri; Kal Athannassov, John McDonald, Echo Wu anime alanında Öğrenci Akademi ödülü de almışlar.

Öğrenci Akademi ödülleri (Student Academy Awards) : 1976 dan beri, Academy of Motion Picture Arts and Sciences  Sinema Sanatları ve Bilimleri akademisi alanında eğitim alan yapımcılar için rekabete dayalı bir platform oluşturmak için tasarlanmış ödül sistemidir. Dört farklı alanda; Kurgusal Film, Deneysel Film, Belgesel Film ve Animasyon olarak ve altın, gümüş, bronz diye sınıflandırarak aynı zamanda para ödülü ile birlikte Amerikan Sinema öğrencilerine ve Yabancı ülkeler için de ayrıca birer ödülle; her yıl seçimler yaparak oylarlar. 2016 yılında gümüş madalya alan bu Anime, izleyiciyi de gülümseten minik ödülünü, 5 dakika sonra dudaklara bırakır. CGIMeetup ürünüdür.

Dilek çeşmesinin altında yaşayan Wishgranter adlı yaratığın, sevimli çabası sonucunda ortaya çıkan sonuç ile; iki yalnızın, aşık bir çift haline gelmesini sağlayan tılsımıdır. Dilek paralarının çeşmeye atılması ile başlar; bütün aşklar. Tüm evren el ele verir ve olmazı olduruken, Dilek yaratıklarının eşliğinde!

” Ekmeğiniz, çayınız, gazeteniz hazırsa; papatyalarınız da benden olsun bu sabah.

Koparmayın! Seviyordur O…”

Can Yücel

Dün gece hilali gördüm; kırmızı ve morla boyanmış gökyüzünde ve gözlerimi bile kırpmadan ilettim dileğimi kendilerine… Gerçekleşene kadar söyleyemem, lütfen ısrar etme. Kahvaltı masasının papatyaları, sabah için hazırdı ve son yapraklardan biri hınzırca gülümsedi.

Ve elbette, severek yaşamak önemliydi!

Aslı’nın Karikatür Seçimi…

“Yarım yamalak şeylere yer yoktu; yaşam ya hep, ya hiçti… “

Frida Kahlo

Hep yek!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Merkür’ün Çarşambası/ *”The Wishgranter (2016)” Animated Short Film” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s