“Ben Daha Seçme Hakkımı Kullanmadım” De!/ *Oz The Great and Powerful (2013)


Aslı’nın Müzik Seçimi..

“Kader, Seni ve Beni Seçti…”

Kaderin seçimlerinin dışında bir seçimimizin olmadığını asla düşünme; ben düşünmedim. Ama bizi bir araya getiren ve bir arada tutmak için çekiştiren ve ittiren; hep kader! Yine de ona rağmen, özgür irademiz var. Seç!

Kaderine rağmen seçim hakkını kullanabilirsin. Muhtemelen savrulacağın bir yol olacaktır ve fakat kendini tanıma yolunun seçimi; kişinin cüz-i iradesindedir. Kader ise külli iradeyi temsil eder. Seç!

Bilgiye sahip olamadan emin olmayı bu iradeye borçluyum. Benden daha büyük olan iradeye teslim olmayı seçtim ve şimdi senin özgür iradene saygı duyuyorum. Seç!

İlahinin merhametine sığınınca, biliyorum ki her şeyin üstesinden gelebilirim. Aldığım nefes ile şükür içerisindeyim. Olacak olana güvendeyim. Ve bugün Maya takvimine göre; yeni yılın ilk günü. Umarım içinde bir yerlerde duyuyorsun bu dileğimi… Aslında zaten biliyorsun! Bu bilme ve eminlik seni ürkütüyor heyhat sağlam olana hayranlığın ile şaşkınsın, bunu biliyorum ve anlıyorum. Seç!

Kader bizi seçti! Ben, teslimdeyim… Sen?

Koy külahını önüne; düşün… Ya da dön yüzünü günün batımına, çek içine esintiyi… Kokum gelir belki… Gülümse… “Ben daha seçme hakkımı kullanmadım.” de… Ne dilersen dile; seviliyorsun! Yeter ki umuduna batırma güneşi ve neşeni savurma rüzgara, bana yeter! Seç…

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Oz The Great and Powerful (2013) : Namı diğer “Oz Büyücüsü 2013” versiyonlu L.Frank Baum roman uyarlaması ve fantastik animasyon filmi tarzı ile Disney yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Animasyondan üretilmiş filmin oyuncuları ile yapım, gerçekçi bir zemine oturma çabasında olması farklı bakış açıları geliştirmemize olanak da sağlıyor. Yönetmen Sam Raimi, senaryo yazarı Mitchell Kapner, oyuncular; James FrancoMichelle Williams, Mila Kunis, Rachel Weisz. Amerikan yapımı olarak Walt Disney Pictures ürünü olarak Sony Pictures Studios stüdyolarında üretilmiştir. 6 galibiyet, 31 adaylık kazanmıştır.

130 dakika süren filmin konusunu hatırlarsın mutlaka ama kısaca bahsedeyim: Sirk büyücüsünün, Oz kasabasına taşınma yolculuğunda yaşadığı maceralar…

“Aslında bir büyücü olmayabilirim…”

Oz The Great and Powerful (2013)

Çocuk olan tarafına keyif vereceğine eminim. Hadi seyredelim! 😉

Aslı’nın Film Önerisi…

“Çiçek açsın mı gönlünüz? O zaman tebessüm ediniz zarifçe tüm anlamsız boş hüzünlerinize…”

Sabahattin Ali

Gönlümde açan Şakayık olsana! Ki gölgesine razı bir fesleğen olmaya razıyken…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

“Ben Daha Seçme Hakkımı Kullanmadım” De!/ *Oz The Great and Powerful (2013)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s