Senin Yaptığını Çorumlu Yapmaz be!/ *Coronavirus, Explained (Tv Series 2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Herkes, Zaman Zaman Yalnız Kalır!”

Bu nasıl yaz allasen! Buz gibi ev, odalar, ayaklarım gece yorgan üstü battaniye ile bile ısınmıyor. Gri bulutu bol gün, suratını düşürdü düşürecek… Her an yağacak gibi görünüyor gök yaşları!

Senin yaptığını Çorumlu yapmaz be! dedim ve aklıma takıldı ki bu lafın hikayesi ne ola ki:

Sahip olduğun hayvanlardan bile vergi alınan bir devirde, vergi memuru Çorum‘a gelmiş. Bir evde tespit yaparken aldığı tek koyun cevabını yazıyormuş ki köşede ki karyoladan acayip sesler geldiğini duyunca ev sahibi “babam, çok hasta” demiş ama hareketler de artınca yorganlar devrilmiş ve bir koyun daha çıkmış altından!

E bu vergi memuru bu sefer Kayseri ye yolu düşmüş, yine bir evi teftişteymiş. Yine sesler ve hasta baba denilen yataktan sıçrayan yorganlar altından bu sefer bir eşek çıkmış! Ve bizim vergi memuru işte bu ünlü lafı edivermiş “Eşeğe baba deyip saklamışsın; ayıp be! Senin yaptığını Çorumlu bile yapmaz!” demiş yorgan altında koyun saklayıp “babam” diyen Çorumlu’ya atfen!

Sen şimdi onun için hala ablam mı diyorsun? Bak, Çorumlular bile “Çorumlu’nun yaptığını herkes yapamaz!” diye bir filmi servis ediyorlar, adlarını temizlemek için, derneklerinin ve filmin linkini de paylaşıyorum. Senin de kendini savunacağın, kanıtlarını ortaya saçacağın zamanı bekliyorum. “Ya de boşver!” (‘Bu da sana serenat olsun’a link bıraktım: Bi’gelsen mi acaba? Ya da boşver…)

Bu da bizim yalnızlığımız olsun… Oysa tanıdığım bir Çorumlu var ki inan olsun seninle yan yana bile gelemez! O derece yani… Neyse konuyu sulandırmadan kapatalım. Ön yargıların bol olduğu sevgili ülkem halkıma ayrıca şapka çıkarıyorum, saygıdan!

Yalnızlık, en çok kendinle dostluğunu pekiştiriyor deyip yazının sonuna şükran duyuyorum.

*Aslı’nın Dizi Önerisi…

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Coronavirus, Explained (Tv Series 2020) : Amerikan yapımı Nisan da gösterime giren 3 bölümlük yapımdır. Eser, Belgesel serilerden. Netflix de yayınlanan Covid 19 pandemisi konulu diziyi seyretmen konusunda ısrar edeceğim. Bir açılım sağlar belki hepimize…

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Hassas insanlar, kimseyi rahatsız etmemek için hayatı parmak ucunda yaşarlar. Ses yapmadan hayata devam ederler, çünkü bütün gürültü içlerindedir.”

Antonio Curnetta…

Parmak ucunda yaşayan insanlara takılmış bir tabir vardır; Kilise Faresi... Ve fakat o büyük şamdanı devirene kadar sürer sessizlikleri…

Senin Yaptığını Çorumlu Yapmaz be!/ *Coronavirus, Explained (Tv Series 2020)” üzerine 8 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s