Bu Durum Bir İlk!/ *Medical Police (Tv Series 2020)


Aslı nın Müzik Seçimi…

“Beni Öğrenme Coşkumla Baş Başa Bırakın!”

Gerçekten de bazı anlar sonsuza dek sürüyor; bitse bile ve hayatın anlamını o anlar oluşturuyor! Bu ay tutulması beni fena yutuyor…

Kafamın içinde artık etiketlemediğim o kadar çok şey var ki… Anlamlandıramadan hızlı geçip gidiyorlar. Takılmıyorum, işin tuhafı… Ya da hızım bu serinin çabukluğuna yetişemiyor artık.

Huzursuzum ama mutsuz değil… Üstelik beklediğim, olsun diye delirdiğim şeyler de yok. Olacak olanın olmasını beklemek olabilir tabii… Olmayanı oldurmaya çalışan yanım; devre dışı: Bu durum bir ilk!

Küheylan duysa; basardı kahkahayı! Çünkü yaşadığım ve bana sevinç veren her şey bana göre ilk; bir sebepten dolayı ilk işte… Sanırım bana bu konuda da inanmıyor. Ve fakat ilk olmasa neden ısrar edeyim ki…

De ja vu hiç yaşamadığın bir şeyin sanki yaşanmış hissi vermesine deniyor, bildiğin gibi… “jamais vu” da aynı şeyleri (durum, insan, olay) yaşanmış olmana rağmen, tekrar yaşadığında ilk kez yaşıyormuş gibi hissetmeye deniyor.

Sebebine gelince bellek ile ilgili gecikmeden kaynaklandığını yazmış nörologlar… Yorulan zihnin bu şekilde algı hataları yapmasının normalliğine de dem vurmuşlar.

Yani belki de zihnimi, şu ay tutulması uyku moduna aldığından dolayı tuhaflaşmışımdır… Düşünsene; iki yaşında bir kız çocuğunun ilk defa kedi gördüğünde ellerini sevinçle çırpıp heyecanlanması gibi coşkulu ve şaşkın biri ile olduğunu! “Bu bir ilk!” deyip durduğunu senelerdir… Hmmm…

Tevekkelli değil, küheylanın başını, ara sıra çayırlara, dağlara vurması!

(Bıraktığım linklere de bak istersen!)

Edit: Ben iyileşmesem, böyle kalsam; olmaz mı?

*Aslı’nın Dizi Önerisi…

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Medical Police (Tv Series 2020) : Bu yıl yayına giren komedi türünde ki dizi 10 bölümlük. Amerika yapımı, Netflix ürünüdür.

Vakit geçirmek için izlenebilecek seride iki doktorun hükumette ajan olarak çalışmak durumunda kaldıkları saçma sapan olaylar sonucunda yine epey hafife almalı komplo teorisi çözmeye uğraşmalarıyla sürer gider.

Bir bak, kafa dağıtmalık olarak izlenebilir.

Keyifli Seyirler…

*Aslı’nın Dizi Önerisi…

İki seçeneğin var; ya kal, ya gitme!

Özdemir Asaf

Ve seçim için iki dakikan var!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s