Sevginin Mucizesini Soluyorum Şimdi!/ *Curon (Tv Series 2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

Yaşamak, Herkes İçin Farklı…

Kimi bir küçük altın dağına sahipken yaşam enerjisine sahip olur. Kimi insanlık için küçük kendi için kocaman bir amaca tutununca, yaşadığını hisseder. Kimi de aşka düştüğünde, yaşam onu kucağına alıp emzirir… AdeleLove Song” müzik videosuna bayıldım.

Hepimizin yaşadığı kendine ama, tutunduğumuz daldan beslenir, kalbimizin toprağına o daldan tohum bırakırız.

Kimi savaşarak tutunur yaşama, kimi ara bulucusudur dünyanın! Bir diğeri rakamlara adar zihnini, öteki harfler ile dans eder ruhunda!

Böylesi çeşitlilik ile evreni rengarenk çiçeklerle bezeriz; ne mutlu!

Düşünsene sevgili, bunca sevmeseydim yazmayı; senli beni sevmeyi, yaşama halen tohumlar ekmeyi becerebilir miydim sanıyorsun? Gölgelerime hiç adım atmazdım, o kilitli karanlık odalarımın kapısına bile varmazdım. Örümcek ağları kaplı, tozlu topraklı anlara yanaşmazdım bile. Elimde sarı toz bezi ile arındıramazdım geçmişin küllerini… O karlı dağlara çıkmayı hayal bile edemezdim. Okyanusların dibinde ki mercan köşklere varamazdım. Türlü vahşi hayvanlar ile boğuşmazdım geceleri… Ve o tılsımlı kokuları veren nadide çiçeklere hiç rastlayamazdım!

Sevginin mucizeni soluyorum şimdi!

Sen sevgili, seni sevdiğim için başıma gelenlerden ve geleceklerden ibaretsin! Sen, ne güzelsin…

Neden mi sen?

Bu sorunun muhatabı ben değilim ki sevgili… Bir yarım taraf var ruhumda seninle tamamlanan! Sevmek, yaşamak, coşku; bu tamamlanma olmalı diyerek bir kez daha baştan başladım aşka bu sabahtan!

*Aslı’nın Dizi önerisi…

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Curon (Tv Series 2020) : Yeni yayına başlayan İtalyan yapımı dizi 7 bölümlük şimdilik. Netflix de seyredilebilirmiş. Türü; bilim kurgu, gerilim olarak geçiyor.

İkizlere gebeyken annesini kaybeden kadının, babası tarafından kasabasını terk etmeye zorlanması ve yıllar sonra dönmesi ve üstüne bir de kaybolması ile olan olaylar…

Su gibi aktı diyenler yanında sevimsiz yorumlar da okudum ama bence Amerikan olmayan yapımlara fırsat verilmeli diye seyredeceklerime ekleyiverdim. Malum sınav haftamdayım ve buraya yazmayı, müzikler içinde kaybolmayı ve elbette şu online kursumu da takip ederken finallerimden geçmeyi planlıyorum. Az sabır, bekle beni Curon!

Curon Venosta, İtalya: Güney Tirol bölgesinde bulunan üç gölün birleşimine baraj yapılınca; Curon gölü denilen bölgede ki köy ve diğer bölgelerde tabi, sular altında kalmış ve orada ki halk göçe zorlanmış. İlginç yanı ise Curon köyü klisesinin çan kulesi suların ortasından halen görülüyor olması. Elbette bu kadar eskiye ait imajlar efsanesiz olmaz. Köy halkı ara sıra suların altında çınlayan kule çanlarını duyuyormuş…

Seyahat haklarımızı geri kazanır ve Covid 19 pandemisinden arınırsak; görmek için can attığım yerler arasına girmiştir, ilgilenenlere duyurum olsun! (Meraklısına linkler verdim paragraf içinde; bul, tıkla, oku diye…)

Aslı’nın Dizi önerisi

“Oyalanma artık. Bir kez koymuşsun aklına gitmeyi, çık git!”

Küçük Prens

Git! (Curon’a olabilir ve hatta beraber gidebiliriz; yani…)

Sevginin Mucizesini Soluyorum Şimdi!/ *Curon (Tv Series 2020)” üzerine 2 yorum

 1. Bir sen biliyorsun,
  Bir de kırlangıçlar,
  Her gidiş, bir bitiş değildir,
  Bazen yeni bir,
  Başlangıç yapmak için,
  Gitmek gerekir…

  Bu eskilerdendi
  aklıma geliverdi…

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s