Yokluğuna Bulaştırsana Beni!/ *Snowpiercer (Tv Series 2020 – 2022)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

Gün öğle sonrasında…

“Ve Tek İstediğim Senin Etrafımda Olman!”

Yokluğunun girdabına kapılmamak için o kadar çok yapılacak şeyim varken… Senin özlemini duyumsamak için müziğe bırakmak zihnimi ve ruhumu öylesine dinlendirici ki… İyi ki varsın ya da yoksun demekten kendimi alamıyorum. Sen, HaevnFortitude” müzik videosunu dinleyerek okumaya devam edersin.

Yokluğunu da bu derece sevmem ya da haz almam çok mu saçma sevgili! Beni bu şekilde beslemen hoşuma gidiyor, ki acıya her daim istidatlı oluşumdan mıdır nedir, yürek sarhoşuyum sanki…

Yine de buralarda bir yerde olsaydın. Varlığın ile canlanan zihnimi tekme tokat yola koşmak zorunda kalmazdım! Özlemine savrulurken şimdi sesine açım!

Bilirsin ki ben arayamam. Sen arayana kadar özlemin pusunda, bula kaybola nefeslenirim.

Gelsene, kimselere diyemediklerimi ve tüm sustuklarımı anlatmalara başlayayım! Sen de bıkıp usanmadan dinlemelere… Ne büyük bir tamamlanma bu, anlatması benden dinlemesi senden olan bir lütuf!

Yedi sınavım var, senin kumsalında öğrenmeyi hayal ederek çalışmaya çalıştığım… El ver de birini bu gün bitirelim! Zihnimde ki gözlerine bakıp gülümsüyorum… Şerefine, submandibuler tetikleyicim!

*Aslı’nın Dizi önerisi…

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Snowpiercer (Tv Series 2020 – 2022) : Kitap uyarlaması bir dizi. Jean-Marc Rochette adlı bir Fransız ressam illustrator tarafından yazılan çizgi roman, kıyamet sonrası bilim kurgu olunca dikkat çekmiş. 4 cilde tamamlanan roman serisinin yıllar içinde farklı şirket ve yazarlarında katılımıyla; film senaryoları, Oscar ödülleri de getirmiş. (Film ve ödüller için Oscar adına ve ayrıca kitaplar için Fransız çizgi romancının adına tıklarsan link bıraktım.) Yapım, 3 galibiyet, 17 adaylık ödülü kazanmış. İkinci sezon, Mart 2021‘de yayına girdi. Dizi üçüncü sezon için çekimler tamamlanmak üzere, yayının tarihi belli değil ve Temmuz 2021’de dördüncü sezon için anlaşma yenilendi.

5 yıldır dizi olarak çekilmesinin nihayete erdiği bu tarihte, Netflix ile yayına başladı; kurgusundan bu yana olanları değil ama kıyametten sonra buzul çağı yaşanan dünyada, hayatta kalanların bir trende yaşamak zorunda bırakılması ile hem ilginç hem insansı hikayenin içinde geçen olayları izleyebilirsin bu dizide! Niye mi böyle dedim, anlatayım. Hiyerarşik düzen: insanın olduğu yerde, mantarın üremesi gibi neredeyse… Su başını tutanlar, en çok suyu kendilerine, azını uygun gördüklerine diye bölüştürünce; İşte sana adil dağılım paradoksu! Yani trenin içinde ki halk ve halktan kendini üstün görenler arasında gelişen hikayeler…

Tüm bu araştırma ve yorumlardan sonra heyecanla seyretmek isterken, final haftamda olmam biraz bana engel. Ama eminim ben sana yetişirim. Elinde bitmemiş halen seyrettiğin dizilerden bir kaç bölüm varsa belki beni beklersin! Ha bu arada ilk sezon 10 bölümlük, 2.sezon için anlaşması yapılmış. 25 mayıstan beri yayında olan dizinin bölümleri peyderpey yayına giriyor, bilgine canımın içi…

Aslı’nın Dizi önerisi…

“Sen bildiğim gibi kalmadın ama, ben unuttuğun gibiyim hala…”

Murathan Mungan

Yani bazen değişim şart değil!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Yokluğuna Bulaştırsana Beni!/ *Snowpiercer (Tv Series 2020 – 2022)” üzerine 6 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s