Nostalji: 8 Aralık 2007 ve *Agents of SHIELD (Tv Series 2013-2020)


Aslı’nın Müzik seçimi…

Geçmişe Özlem

Bu günlük video şarkım da bu! Wrong! Yine eski bir şarkı… Bu guruba ve solistine ve sözlerine de bayılıyorum! Doğruyu hissettirenler ile kalmak temennisiyle…

/On üç yıl öncesine ait bu yazı; o yıllara ait açtığım ikinci blogumdan./ (Yazı başlığını tıklarsan eski blog sayfama ulaşabilirsin!)

Bir Kapıyı Kapamak Dışardan, Seni İçeride Bırakarak…

“Sana küçük kâğıtlara yazılmış notlar bırakmayı isterdim. Kaç gün ve kaç geceyse; o kadar. Bu kapıdan çıkmadan daha, bir yerlere saklamayı isterdim tüm bunları. Çok sonra ve en son sonra bulmanı dilerdim. Okumanı yahut yırtmanı…

Yazamadım.. Sen uyuyordun, soluğun derindi… Keşke içine beni çekiyorsaydın, keşke uyandırsaydım seni; kıyamadım. Usulca dokundurdum tıraş olmamış yanağına dudağımı, usulca parmak uçlarımda süzüldüm kapıdan, önce salonun sonra dairenin… Uyanmadın.. Duyamadım soluğunu oralardan. Serin sabahlara sokaklara caddelere yürüdüm bile bile… Orada bıraktığımı, burada olmayacağını bile bile.

Sen neyi biliyordun uyurken ya da uykuya dalarken? Ama ben bilmiyordum, bildiğini sandığım bilinenlerini… Bilmek de istemiyorum şimdi. Bu sefer yine geç kaldığımı bilmeni ya da bilmemi bilmek istemiyorum inan ki…

Bir kapı sesi… Kanepede bir soluk, bir ten bir dokunuşu bırakıp, çekip gitmek bu kadar kolay mı?

Keşke anlatamadıklarım anladıkların olsaydı. Bir gün; günün gecesi ya da, anlatmaya başlasam alkol tadında ki ancak o tatla; dinlersin biliyorum.

Galiba şimdilik bu bilinene sığınmak istiyorum ve keşke ayağına dolansa yollar ve hiç gitmesen bu sahneden diyorum.

Buradayım, serin bir odada külleri izmaritleri bol, küllük başında, buz gibi soğuk bir yudum çayı kalmış ince belli cam bardakta… Simsiyah minicik cep telefonumla… Sadece bil istedim.

Buradayım. Burada!”

Geçmişe Özlem Serisi: 8 Aralık 2007/Göztepe

*Aslı’nın Dizi önerisi…

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Agents of SHIELD (Tv Series 2013-2020) : 2013 yılında yayınlanmaya başlayan, 27 Mayıs da 7.sezonu yayınlanan bilim kurgu yapımı ve çok tutan dizilerden.

Marvel evreninde geçen S.H.I.E.L.D. adlı birimin maceralarını anlatan dizi hayli ilginç algı oynamaları ve fantastik evren hikayelerini sürükleyici bir şekilde barındırır.

Benim keyifle izlediğim seri dizilerden, heyecanlı seyirler.

Aslı’nın dizi önerisi…

“Beklemek, şimdi hiç duymayan birine, dünyanın en güzel şarkısını söylemek kadar anlamsız.”

Cem Adrian dan…

Mırıldanmaları bir kimliğe dönüştürmek!…

Nostalji: 8 Aralık 2007 ve *Agents of SHIELD (Tv Series 2013-2020)” üzerine 4 yorum

  1. Movies are my favourite especially at this time your content is marvellous and thanks plz follow,read,like,share and spread the story of an African teen robins on my work

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s