Sevdayı Ateşe Atıp, Isınalım!


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Senin İçin Trenin Önüne Bile Atlardım!”

Bu videoda Bruno Mars, “Grenade” adlı şarkısında istediği tek şey, sevdiğinin aşkıydı… Katlanacağı tüm acılar ve hatta el bombasını bile tutabilir olmak, aşkının deliliğiyle mümkün görünüyor. Hezimetle…

Ajans haberleri hafta başından itibaren balkanlardan gelen soğuk hava dalgasından bahsediyor. Güzün kışa en yakın olan zamanları bunlar.

Soğuk beni diri yapar! Zihnim kışın alarmdadır. Hayatta kalma modum, bu mevsime atıf olur. Yaz ve bahar mevsimlerinin verdiği rehavet, biter. Ve, 4-5 aylık yaşam dilimi için zihnimde savaş başlar! ‘Hayatta kal!‘ savaşı.

Geçen sene iki evin iki kanepesini de, dönüşümlü olarak, kış savaşlarımda kullanmıştım; gergin, mutlu, sağlıklı, huzurlu,  aşkla, oyunlu, stresli, eğlenceli, ağlamalı karma bir kış geçirmiştim. Seninle…

Bu kışı da, bir dağ evinde baş başa geçirsek ne sıcak olurdu… Ve romantik…

Alla alla , nereden geldiyse aklıma… Oysa hayallere ara verdik sanıyordum. Benimle oynama sevgili zihnim!  Şimdi hiç sırası değil.

O bir yerde bir bütün olma hayaline inanmıyor. Baltalamış gibi oluyorum onun duygularını ama onda aşk yok, özlem yok, hedef yok, rota yok… Sadece yol var…

Sana yoldan fazlası gerek.

Durup durup aşkı hatırlatmasana! O sayfayı, yenilip içilip, sehpalarda bardak izleri bulaşmış halde bulduğunu hatırla. Yemek artıkları ve bulaş reçelli… Kapı arkasında tozlar ve çorap tekleriyle yumak olmuş halde rastladıklarını… Buruşturulup çöpe atılmış halde bulduklarını… Kuş  kafesinin altında serilmiş, bok içinde kalmışlarını… Özensiz ve değersiz tüm davranışlarını…

Hadi ama, sana yepyeni, tertemiz sayfalar hatta renkli, süslü defterler alırım,  fosforlu yaldızlı kalemler… Bırak şu kıçı kırık, kirli, lekeli, yazacak tek boş yeri bile kalmamış sayfayı. Bırak artık.

Bak kış geliyor. Evine yuvana, yurduna, toprağına sahip çık. Berjere sırtını yasla,  tüten ocağına bir kömür daha at, ısıt ayaklarını, yanaklarını..

Böylece, gün geceye kavuşunca, yüreğim üşüyor yine. Ve her üşüdüğümde yüreğimi ısıtan tek o var. Hala!

Eh madem üşüyorsun, ver o sayfayı da, yakıp ısınalım!…

Küllerini de ayaza savuralım!

Aslı’nın Ateşi ve Şarabı…


“İki insanın birbiriyle karşılaşması kadere, tanıştıktan sonra yan yana kalmaları ise onların gayretine bağlıdır.” ‘’

Sabahattin Ali

Şömine önünde sıcak şarap içip sohbet etmek, şiir okumak birlikte, satranç oynamak, film seyretmek, seni içime çekmek gibi fikirler hemen çık aklımdan!!!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s