Falında, Bugün Yeni Bir Aşk Varmış; Öyle Yazıyor!


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Bana Kendimi Yeniden Genç Hissettiriyorsun!”

Acı dolu, çaresiz, tek başınalıkla kalakalmış, uzun ama yumuşak bir zamandı; Veda’m! (Adele, “Love Song” şarkısına yapılmış MV ile okumalısın.)

Alışkanlık ile günlük burcunu okuyup sevinen, üzülen, şaşıran halimi de atlatacağım. Tekrar tekrar mesajlarını okumamak için sildim. Adını silemedim daha…

13 yıl! Varla yok arasında, beni bugüne hazırlayan tüm an’ları da silemeyeceğim. Zaten silikleşip, hatırlatmaları azalacak, tesirini yitirecekler nasılsa, zamanla…

Acımasız kelimelerini hiç unutmamayı başarabilmeyi diliyorum sadece! Sen bit içimde ama o kelimeler ve onların açtığı dehlizler baki kalsın istiyorum ki, bir daha geri dönmeye yeltenen dizlerime bir balyoz da ben vurabileyim. Sen, benim daima sızlayan sol dizim olarak kalacaksın sadece…

Sol dizim, ürkek koşuşlarım, unutulmuş ayaklarımı altıma alışlarımda kendini hatırlatışlarımın sızısı olarak kalacaksın. Öyle, birden duyunca; seviştiğimiz, dans ettiğim şarkıların tınılarında, avuçlarında ezilen yüreğimin nefessiz basıncı olacaksın.

Senden sonra sarhoşluğu bırakmanın ayık soğukluğunda, en has kamuflajım olacaksın!

Umudumu gömdüğüm toprağımda filiz veren en güzel, en güçlü, en mucizevi çiçeğim olacaksın! Ve bir gün O EV’de yaşarken bile, seni bahçeme dikmeyeceğim! Hep o minik  saksıda, köklerin sıkışıp kalmış, gürleşemeyen, coşamayan, inadına minik, inadına kavruk, inadına yalnız, tek başına, bir adet sapsarı tek bir çiçeği olan Ayçiçeği’m olarak kalacaksın!

Sana çok bile!…

Edit: Kara Karga’dan sarı Ayçiçeği’ ne dönmene ben bile şaşırdım, hala düşümdesin n’apayım? Korkarım en sonunda bir zeytin çekirdeğine dönüşeceksin! Heyhat daha yolun uzun.

-Öfkemi çirkin mi buldun? Bana yakışmamış mı? Yoo, sadece insanca…

Screenshot_2019-09-25-11-20-39-1
Aslı’nın Ayçiçeğinde ki Arı’sı…

“Bir çok erkek hayatındaki insana şiddet uygulamadığı için iyi biri olduğunu düşünür, ama acı için şiddete gerek yoktur. Aldatmak acıtır, hakaret acıtır, sessizlik acıtır, yalanlar acıtır. İyi bir insan gibi davranan zalim bir erkekten daha tehlikeli bir şey yoktur.”

Aamir Khan

Şiddet, acıtır!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s