Aşkın formülü ve deprem!


Sana küstüğüm zaman, sustuğum zaman bil ki kendimle barışıyor, kendimle konuşuyorum. Her senden döndüğümde bana varıyorum. Sana her rest çekişim, kendimle anlaşıp tokalaşmamdır. Sana geldiğim her yol, benden gittiğimdir. Sana kızıyorum ya, işte o aslında kendime bir aferindir.

Hiç mi uzlaşamayacağız diyorsan, dinle! Karşımda olduğunda bize olacaklar bunlar! Yani biz olmak yanyana, omuz omuza, elle ele yürümek ile birlik olunur sanırım. Çünkü o zaman sendeyim, bereberiz, yani bir rutin de yan yana yüremeye devam edilir de met-cezirleri aradan kaldırısak, ben de ki bu kişilik bölünmesine benzer hummalı nöbetler son bulur sanırım.

E sonunda yine benim arzumun sonucuna çıktı formül. Git gel’i durdur, beraber git, beraber gel. Beraberlikte tekil gidiş gelişler zihni ve ruhu sarsıyor ve de kalp acı duymaya başlıyor bu archi sarsıntılardan*… Beden ruh zihin senkronize olduğunda kalp huzura, neşeye doluyor.

Mutlu aşkın formülünü buldum!

Buna göre biz mutlaka beraber olmalıyız!

Bilimsel gerçeğe göre bu! Öyle uyduruk, klişe, romantik bir neden sonuç ilişkisi değil yani tamamiyle akli!

Aklını sevdiğim, depremi hissedip sandalyeden fırlayınca beni arıyor: “iyi misin?” diye… Yüreğini sevdiğim, nasıl iyi olmam hatırımı soran, o vefalı-sız sevgiliye. Ruhunu sevdiğim, tek kelimelik mesajlaşırken genelde, şimdi hep çevrim-içi kalıp sohbet etti nedense. Bu yazının ortasında olanlar ile yazılanlar arasında ki boşluklar başka başka yazıların konusu olacaklar.

Bu depremin benim yaşantımda ki sebebi; sevgiliyle beni bir araya getirmekti sanki!

Nasıl tatlı yazdan kalma bir hava var dışarıda ve ben daha fazla kalamayacağım bu odada. Siz de çıkın çıkın gelin, çıkın çıkın gidin ama tekliğinize bir çözüm,  aşkınıza bir formül, depreminize bir neşeli yan bulun, yüreğinizden öpüldünüz can’lar!

 

*Silivri açıklarında 5,7 diye açıklama yapıldı.

Screenshot_2019-08-04-02-17-01-1

Küheylan’a…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s