Yine Kaçmadım!


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Keşke Özel Olsaydım!”

Melanie Martinez seslendirdiği “Creep” adlı şarkısının müzik videosuyla akustik versiyonunu gitarıyla görsel, işitsel sunumudur.

Korkularımı ehlîleştiriyorsun, deneyimlerken canım yanıyor ama o an geçtiğinde anlıyorum ki çocukluğum da tarumar edilmiş ve o şekliyle üstüne asma kilitler vurulmuş odalarımdan birine sokmuşsun yine beni. İlk şoktan sonra pencereleri açıyorum,  köşe bucak temizleyip havalandırıyor ve rahatlayıp huzura eriyorum.

“Keşke yalnızca bunun için sevseydim seni!”

Cemal Süreya

Velhasıl yine kaçmayıp senin yüzünden, senin sayende, senin zorunla girdiğim bir odadayım, elbette temizledikten sonra seni kahveye davet edeceğim.  Belki bir kaç hoş sohbetten sonra bu odanın da hikayesini anlatırım sana. Ve sen, bunca hikaye ve odaya rağmen kalacak mısın hala benimle?

Her kaçmayıp kaldığım her sefer, daha yakın oluyoruz seninle. O vapurda bana sarılıp verdiğin şefkat, iyot kokusu, beyaz köpüklü dalgaların serinliğine karıştı. Martıların yakın markaj bizi süzülmeleri ve teninin sıcaklığına, şefkatine, sırtımı dayamanın huzuruna katıldı.

Biliyorum ki beraber büyüyoruz bu ilişkide. 2 hafta sonra 1 yaş daha büyüyeceğimi bilmekten mi, kasırganın gözünde olup değişimi o tarihle karşılamaktan mı bilinmez, korkuyorum. Ve korkuma rağmen kaçmadım, buradayım.

Cesaretini al da gel odama, dişlerinin arasında gül dalıyla, fütursuzca dal yaşamıma, sanki ezelden ebede, sadece biz varmışçasına…

Screenshot_2019-08-05-00-13-10-1
Aslı’nın Tümlenmesi…

“Bir kötü taş, bir altın kâseyi kırar… Ama ne taşın kıymeti artar ne de altının değeri eksilir…”

Sadi Şirazi

Kırılmadan kurtardık şimdilik.

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s