Mayısın Bitimi!/ *Julie & Julia (2009)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Bana Sevdiğin Bir Şarkı Çal!”

FINNEAS adıyla bilinen Amerikalı müzisyen ve Billie Eilish’in erkek kardeşi Finneas O’Connell tarafından seslendirilen “Let’s Fall in Love for the Night” adlı şarkının orijinal MV, hadi geceye aşık olalım ve sabaha unutalım… diyor.

“Biliyor musun doktor, insanın aklı başına çok tuhaf zamanlarda gelir.”

Charles Bukowski

Akıl geç gelsin de güç olmasın! Ve zamanlamanın bizden yana olmasıyla sevinçler yaşansın. Mayısı bitirdiğimiz bugünler tuhaflıkları da başımızdan alsın götürsün…

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Julie & Julia (2009) : Senarist ve yönetmen Nora Ephron. Oyuncular Meryl StreepAmy AdamsStanley Tucci, Chris MessinaAmerikan yapımı, biyografik komedi drama filmidir . Film 123 dakika sürer. Yapım Oscar dahil 24 galibiyet, 47 adaylık ödülü kazandı. Film, bir bloga dayanan ilk büyük sinema filmidir. Yönetmen Ephron, 2012 tarihinde öldü ve bu yapım son filmi oldu.

Yazar Alex Prud’homme tarafından kaleme alınan My Life in France 2006 otobiyografi kitabı ile yazar Julia Anne Powell tarafından yazılan 365 Days, 524 Recipes, 1 Tiny Apartment Kitchen 2005 adlı anı kitabından uyarlamadır. Bu kitap, yazar Julia Child tarafından kaleme alınan Mastering the Art of French Cooking 1961 adlı kitabındaki tüm tarifleri pişirme girişimini anlatan Julie/Julia Projesi adlı blog macerasının hikayesini konu alır.

“Kitabınız dünyayı değiştirecek.”

Julie & Julia (2009)

Bazı insanların tutkuları, tüm yaşamı kapsayan derin bir iz bırakır. Ve bu izin üzerinden geçebilecek daha tutkulu projeler üretenlere de bu unvan bulaşır. Sevimli ve değerli bir yapımı geceye bırakıyorum.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Hayat iyi kartlara sahip olma değil. Bazen kötü bir eli iyi oynama meselesidir…”

Jack London

Evrenden destek aldığında iyi kartlara ve iyi oyunlara denk gelirsin.

Mayısın Bitimi!/ *Julie & Julia (2009)” üzerine 11 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s