Ne Dilediğine Dikkat Et!/ *The Room (2019)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Yağmurda Seninle Karşılaşma Şansımız Ne?”

Yunan asıllı sanatçı Dusk tarafından 2014 albüm şarkısı “What are the Chances” ile hazırlanmış müzik videosunda Söyle bana ihtimali nedir ikinci bir şans için, yağmur yağarken seninle karşılaşmamızın? diyor.

“İnsanın en güzel hâli, kendi alevini seviyor olması hâli. Kanunun en güzel hâli; dokununca çalıyormuş gibi hâli.. Aşkın en güzel hâli; sahi aşkın hâli var mıydı? diye soran kalbinin bertaraf olması hâli!”

Halim Yazıcı

Yağmur bir yandan, şansları avucunda bulma hayalin öbür yandan sersemletirken ortaya düşen aşkın ruhunu yakan halinde yanarken hipnozik bir buseyle ya zatürre olunur ya da çamurla revan olunur hali…

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

The Room (2019) : Yönetmen Christian Volckman. Oyuncular Olga Kurylenko, Kevin Janssens, Joshua Wilson, John Flanders, Francis Chapman. Fransa Belçika Lüksemburg ortak yapımı, gerilim dram korku gizem bilim kurgu filmidir. Yapım, 100 dakika sürer. Eser, 2 galibiyet, 5 adaylık ödülü kazandı.

Bir çift taşındıkları yeni evin gizli bir odasını keşfederler. Odanın tüm arzularını yerine getirdiğini keşfettiklerini deneyimlerken bir çocuk sahip olamamalarının çözümü olarak da kullandıklarında… Dedikleri gibi: Ne dilediğine dikkat et.

“İltifat, seni her yere götürür.”

The Room (2019)

Gururumuzu okşayanların elinde oyuncak oluruz gibi de çevrilebilir. Bu oyuncağa dönme haline de, kibrin sihri diyoruz! Kontrolünü kaybettiğinde ise yaşamın tüm mucizesinin de çöpe atılmasına sebep olur…

Aslı’nın Film Önerisi…

“İnsan yaşıyor, ama sanki yokmuş gibi.”

Maksim Gorki

Yok hükmünde…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Ne Dilediğine Dikkat Et!/ *The Room (2019)” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s