JÜPİTER’İN PERŞEMBESİ/ *Kiss Me First (2018 Tv Series)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Sanırım Benden Daha Çok Hoşlanıyorum!”

Bugünün müzik önerisi Emily Burns‘tan “I’m So Happy” ile çok mutlu olanın yükselişinden düşüşüne bir alıntı yaparak Aslı’nda yanılsamalarla hayata tutunduğumuz aşamaların çokta şey etmeden yaşanmasına dikkat çekiyor. Oysa uyum sağlamanın hayatta kalmak olduğunu ileri süren sosyologlardansa farklılığı ile kenarda kalanın sağlamlığını savunan psikologlar ölümüne kapışırlar.

“Epeyce göçebe yaşadım, sadece iki valizim oldu. Bir yığın insan tanıdım. Ama hep yalnızdım.”

Didem Madak

Savaşı ise filozoflar, yalnızlıklarına yandaş bularak kazanırlar! Geldiğinde ve gideceğindeki kadar yalnızlığa alışkın ve yatkın olmak ise kişiyi diğerleriyle olan savaştan korurken kendi muharebesinde daima yaralar! Al sana perşembeden saklanmış Jüpiter‘in notu! (Şarkının “Yalnız hissetmektense yalnız kalmayı tercih ederim” şu sözlerine de bayıldım.)

*ASLI’NIN DİZİ ÖNERİSİ…

Dizi adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Kiss Me First (2018 Tv Series) : Bryan Elsley tarafından yaratılmış İngiliz yapımı, dram gizem bilim kurgu gerilim dizisidir. Tek sezon 6 bölümden oluşan seri, Lottie Moggach tarafından yazılan “Kiss Me First by Lottie Moggach 2013” romanından uyarlanmış serinin oyuncuları Tallulah Haddon, Simona Brown, Matthew Beard. 2. sezon için anlaşma havada kalmış ve puanı düşük olduğu için de devam sezon pek parlak görünmüyor ne yazık ki.. Türkçeye “Temiz Bir Veda 2014” adıyla tercüme edilmiş ve kitap ile uyumlu olduğu bilgisini de paylaşmışlar. Yapım, Netflix ürünüdür.

Başrolde oynayan annesini kaybeden genç kız, sevdiği bilgisayar oyununda gizlenmiş gizli bir yer keşfeder ve orada bir grup ile tanışır. Tuhaflık hissettiği üyelerin tehlikede olduğuna dair bir hisse kapılır, avatarlarının kimliğini tespit edip peşlerine düşer ve … 

“Yeni Bir Gerçekliğe Girin!”

Kiss Me First (2018 Tv Series) sloganı

Online oyun oynayanların ilgisini çekecek bir yapım, tavsiye ederim. Yalnızlığa alışkın ve yatkın olanların ilgisini çekeceğini de biliyorum.

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Bakmıyordum. Değil kusuruna, gözlerine bile bakamıyordum … İnsansılardan uzak durarak kalbimi koruyordum….”

Pi -Azra Kohen

İnsansılardan , en uzak durarak!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

JÜPİTER’İN PERŞEMBESİ/ *Kiss Me First (2018 Tv Series)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s