Bir Öyle Bir Böyle!/ *28 Weeks Later (2007)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Bilmeliydim…”

Katy Perry‘nin yaramaz sesiyle “Hot N Coldbir öyle bir böyle hareket eden, kendi istediğini de bir türlü bilemeyip, dengesiz gönül olaylarıyla fay kırılması yaşatan, çocukluktan olgunluğa dönüşememiş kişiye muhatap olanların şaşkınlığını ve yaralanmasını anlatıyor sanki… Haziranın son on günü ve yaz gün dönümü ile bu hallerden çıkıp bir arkadaşa bakma bahanesiyle durumu zararsız halletme mevzuları pek de mümkün görünmüyor.

“Bir şeyler değişebilir umuduyla kendimizi ziyan ediyoruz ya. Bize de yazık; o yeşerttiğimiz umuda da yazık!”

Farid Farjad

Sürüklenmeyi durdurmanın yegane yolunun, kendini tanıyıp kendi sınırlarını aşmamak, zorlamamak olduğunun anlaşılmasıyla mümkünlüğünü… Ve her yeni olguya göre esnetmemenin, merkezimizi bulmak olasılığıyla önümüze gelenlerle bir yaşamı oldurabileceğimizi bir anlasak… Yazık etmeyesin umudu!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

28 Weeks Later (2007) : Senaryo yazarları Rowan Joffé, Enrique López-Lavigne ve Jesus Olmo ve yönetmen Juan Carlos Fresnadillo. 28 Gün Sonra 2002 filminin devam filmi olarak tasarlanmıştır. Oyuncular; Robert CarlyleRose ByrneJeremy RennerHarold PerrineauCatherine McCormack, Imogen Poots ve İdris Elbaİngiliz Amerikan İspanyol ortak yapımı film, 99 dakika sürer. Eser, bilim kurgu korku türündedir. 3 galibiyeti ve 16 adaylığı kazanmıştır. Bundan sonra sırada 28 ay ve hatta 28 Yıl  düşünülmüş olsa da 28 Months Later için Haziran 2019’da Boyle, Garland ile üçüncü film üzerine görüşmek ve hazırlıklara başlamak için buluştuklarını doğrulamış ancak Covid 19 tüm bu hesapları alt üst etti sanırım. Aslı’nda dördüncü bir film olasılığına işaret ediliyordu. Ancak hala bir haber yok. Film üçlemesini merakla bekliyorum!

İlk filmdeki olaylardan sonra iki genç kardeşin enfekte annelerini bulmak için protokolü çiğnemesini ve bunun sonucunda Rage Virus’un güvenli bölgeye yeniden girmelerinin sonucunda askeri güçlerin Londra’da güvenli bir bölgeyi kurtarmaya çalışmasını anlatır.

 “Benim gölgem ol, bu kadar.”

28 Weeks Later (2007)

Öngörülebilir olasılıklara denk gelmek böyle felaketler açısından ürkütücü olduğunu kabul ediyorum ve fakat bireysel yaşam planlarında bi feyz olacağına inancımla filmi izlemeyi seveceğini umuyorum. Şanslı haftalar!

28 Days Later (2002) ilk film için bir bakmak istersen link bıraktım.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Bir neslin kaderini, bir evvelki nesil tayin eder.”

Konfüçyüs

Bu hayatı bu hale getiren biziz, özürler evlatlarım!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Öyle Bir Böyle!/ *28 Weeks Later (2007)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s