Yolculuk, Kendinden Kendine!/ *Romantic Guide to Lost Places (2020)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Kimse Beni Daha Fazla Üzemez!”

Eurovision tarihinin en hak ederek birinci olan şarkısını hatırlayalım! 2009 yılı Moskova Rusya’da yapılan Eurovision Şarkı Yarışmasında, Belaruslu asıllı, Norveçli kemancı / şarkıcı Alexander Rybak‘ın yazıp bestelediği ve ilk albümü Fairytales ile birinci oldu. O bir peri masalıydı… Kendinden kendine bir yolculuğun masalıydı…

“İnsan, düşleri öldüğü gün ölür.”

Yaşar Kemal

Müzik ve video hoşuna gittiyse durma, devam. Sırada, sıra dışı aşk filmi var. Clive Owen’a bayılıyorum, biliyorsun. Hadi önce oku, sonra beğen ve izleyelim. Aşk büyüsü ile yolculuğunda, kaybolmadan bir yorum yazarsın artık!

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Romantic Guide to Lost Places (2020) : (Orijinal adı İtalyanca : Guida romantica a posti perduti ) Giorgia Farina yazıp yönettiği, yapım drama filmidir . İtalyan Amerikan ortak yapımıdır. 106 dakika sürer. Oyuncuları; Clive Owen, Yasemin Trinca, Irène Jacob, Andrea Carpenzano, Edoardo Gabbriellini. Jasmine Trinca’ya Fred Award kazandırmıştır. Bir yol filmi…

“Avrupa’nın dört bir yanında unutulmuş yerleri arayan, her ikisi de aldatıcı yaşamlara hapsolmuş iki yabancının kendi geçmişleriyle hesaplaştığı sıra dışı bir yol filmi. Allegra ve Benno’nun her ikisi de seri yalancılardır: Zayıflıklarını, özellikle ortaklarından gizlemek için, bir yalan iskelesi ve kusursuz hileler inşa ettiler, ama şimdi sarsılmaya başlıyor. Bu nedenle, iki kişisel dönüm noktası içeren kayıp konumlar boyunca yaptıkları yolculuk, takıntılarının ve başarısızlıklarının köklerine geri dönme ve rotalarını düzeltmek için hala zaman olup olmadığını görmek için bir fırsat haline gelir. Adam, biraz lanetli karakterini ironiden melankoliye, karısına olan sevgisi ve iblislerinin karşısında çaresizlik duygusuyla, kendini yok etmeye kadar bir dizi nüansla zenginleştirmeyi başarır; Kadının karakteri daha az çeşitlidir, tamamen kaygı ve panik ataklarla şekillenir.”

Romantic Guide to Lost Places (2020)

Yol filmi niteliğinde ama nicelik olarak duraklarda geçen zamanlar var… Yolculuk, kendinden kendine… Kendinden bir diğerine… Bir diğerinden yaşama… Zihinden kalbe… Kalpten hayata… Yaşamdan an’a!

Aslı’nın Film Seçimi…

”Sen ol da; ister yar ol, ister yara; lütfun da başım üstüne, kahrın da.”

Şems-i Tebrizi

….

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Yolculuk, Kendinden Kendine!/ *Romantic Guide to Lost Places (2020)” üzerine 7 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s