MERKÜR’ÜN ÇARŞAMBASI/*THE LITTLE SHOEMAKER (2015) ANİMATED SHORT FİLM


Aslı’nın Animasyon Kısa Film Seçimi…

The Little Shoemaker (2015) : ANİMASYON KISA KOMEDİ FİLMİ

 Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Tutkuyla yapılan her işin yaratımında oluşan sihri anlatan bu animasyonlu kısa filme rastlayınca, incelemek ve sana tamamı beş dakikalık bu videoyu izletmek istedim. Bu animeleri izleyerek kendine bir mola vermeyi seveceğini düşünüyorum. Özellikle bu zamanlar için es vermeye ihtiyacımız var. Ve bu molalar gülümsememizi sağlarken yüreğimize bir sihir aksın, zihnimize bir taze nefes gibi ferahlık versin!

The Little Shoemaker (2015) : Animasyonlu kısa filmin orijinal adı Le Petit Cordonnier, Fransız yapımıdır. TheCGBros,”Sanal Ara yüz” diyerek lanse eden firma dünyanın en iyi bağımsız CGI animasyon kısa filmler için yüzlerce stüdyo ile çalışarak ve youtube kanalını kullanarak üretilen bu filmleri sergiledikleri platform olarak sergilemeyi sağlıyorlar. Video oyunları ve 3D-FX animasyonu okulu olan ISART PARİS adlı uluslararası üniversitenin öğrencileri tarafından ve stüdyolarında üretilmiştir. CGI 3D Animasyonlu kısa film “Küçük Ayakkabıcı” olarak, Galaad Alais, Terry Bonvard, Charley Carlier, Romain Cislo, Pierre-Yves Lefebvre, Philip Lim, Benjamin Mariotte ve Karen Nawfal adlı 8 öğrenci tarafından, bitirme projesi olarak üretilmiş. Animated short film, 5 dakika sürüyor. Komedi türündedir.

Paris sokaklarının birinde ayakkabı dükkanına sahip Bay Botte, ruhuyla yarattığı ayakkabılarını tutkusunu katarak satışa sunar. Ancak, bir sokak satıcısı sokağa ve bu minik ayakkabı dükkanına musallat olur. Müşterilerini çalmaya çalışan ve dükkanının önünde tezgahını açan kibirli satıcının başına neler geliyor? Yaşananları öğrenmek için 5 dakikaya ihtiyacın var, izledikten sonra bana yaz ki yorumun ruhumda ki sihri aktive etsin! Ve bu sihir yüzlerimize gülümsemeli anlar hediye etsin! Bu günlerde en çok ihtiyacımız olan zarafet, nezaket, merhamet ve neşe! Hediyem olsun; bugün hepimize…

“Mazi, ayakkabımın içinde kalan bir çakıl taşıdır.”

Edgar Allan Poe

Ayağını acıtan o geçmişten kalmış taşı pabucundan çıkarıp atmadığın sürece, ilerlediğin bu yolda canın çok yanar, diyor. Kapanmaya bir kala biraz gülümsetmek, biraz da düşündürtmek istedim seni. Umarım hepimiz için kolay , rahat ve sağlıklı geçer bu pandemi karantinası ve umarım dünya, güzel ayakkabılarımızla koşturarak sevdiklerimizle gülümseyebildiğimiz zamanlara döner!

Le Petit Cordonnier 2015

“Elbiseni yeniyken, şerefini gençken koru.”

Puşkin

Rus atasözü!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

MERKÜR’ÜN ÇARŞAMBASI/*THE LITTLE SHOEMAKER (2015) ANİMATED SHORT FİLM” üzerine 2 yorum

  1. Elbiseler artık hiç eskimiyor evin içinde aynı şeyleri giyiyoruz🙈 inşallah kapanma iyi gelir. Animeyi yarın izlerim 🤷‍♀️ yazarım zarif bir şeyler 😉

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s