Jüpiter’in Perşembesi/ *Henry’s Crime (2010)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Saklandığım Yerde Bulacak mı Beni?”

Animasyonlu videolar günü olan Jüpiter’in Perşembe’si için Pink Floyd‘dan Hayal Julia… Şarkının animesini seyredip yazımı oku, sinema önerimi okuyup talimatlar ile film de seyret. Hayallerini süsleyecek bir kadının varlığı ile evrensel bereketi çağırabilen her erkek gibi avuçlarımı öperek beni onurlandırmalısın… Ve böylece, bir adamın hayaline kavuşması en dolu duam olacak ellerim de!

“Bir kapı önündeyim… Girsem suç, gitsem ayaz…”

Şükrü Erbaş

Soğukların donukluğu yüreğine saplanmış… Benden uzağa düşüren her ayrıntıyı ayıkla yaşamından… Aşksız ilişkiler yürüyemezler suyun üzerinden… Ve hassas ve kırılgan olan bu duygumun kabuk bağlamamasını sağlayabilirsin, ilgin ve şefkatini esirgemezsen üzerimden…

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Henry’s Crime (2010) : Amerikan yapımı, romantik, komedi türünde ki filmin yönetmeni Malcolm Venville, 108 dakika süren film ile  Toronto Uluslararası Film Festivali‘nde ilk gösterime girmiştir.

“Gerçek suç, hayallerinize bağlanmamaktır.”

Henry’s Crime (2010)

Bu sözün mottosunun işlendiği filmde, beysbol oynamaya gittiklerini sanan araç sahibi olarak, arabada ki ekip arkadaşlarının banka soygununa karışmış kabulüyle hapse giren Keanu Reeves, çıktığında aynı bankayı soymaya kara verir. Eserin devamında, tiyatro oyuncusu olarak rol kapaması ve hatta başrol kadın oyuncusuyla aşk yaşaması kadar garip olaylar da yaşanır. Anton Chekhovun 1904 yapımı The Cherry Orchard Vişne Bahçelerioyununda rolünü de başarıyla sergiler.

Jüpiter’in perşembesi için uygun olan filmi seyretmeden sıcak bir çay ve yeni fırından çıkan kakaolu kekten birer dilimi yemeyi unutma ama… Ve bittiğinde, üstüme örtmeyi…

Aslı’nın Müzik Seçimi…

Yine de kalmış olabilir, küçücük bir mavilik gökyüzüne, bir sevda kırıntısı, avuç içi kadar bir umut..!

Ahmet Telli

Bir avuç umut…

Jüpiter’in Perşembesi/ *Henry’s Crime (2010)” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s