Seni Kayıran Kader Değişirse Bir Anda!/ *Nimic (2019)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“21 Aralık Kış Gün Dönümü Kutlu Olsun!”

Bir sıkımlık diş macunun kalmış hala bir afra tafra… Kes makasla tüpü, gıdım gıdım kullansan da en fazla 5 kullanışta bitecek! Gıcıklıkta üstüne yok valla… Eh madem, bitir de rahatla ne diyeyim. Bittiğinde kararmasın gökyüzün bir anda. Kadersel yaşamların dönemeçleri hep bir anda olur, hatırla! Bir anda…

Benim hayatımın gecesinde şu güneş gibi yirmi tane güneş doğsa da… Karanlık gecemi aydınlatmaya çalışsa… Sen gelmedikçe seher olmaz!

Celalettin Rumi

Yine de güzel adam, yağmur dinene kadar saçağına aldın ya beni… Beni, bir kere daha borçlu ve minnettar kıldın kendine… Bu da benim kaderim işte! Seni kayıran bir kader var... Da, ya değişirse bir anda? Bu torpilli haline içerliyorum, biline. Ama bana da bir kıyak yapar gibi sanki günün birinde…

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Nimic (2019) : Yazıp, yönetmenliğini yaptığı kısa filmin; Yunanistan Atina doğumlu Yorgos Lanthimos, adaylıkları ve ödülleri olan bir yönetmendir. Dram, fantezi yapım olan 12 dakikalık eser, 6 adaylığın birini kazanarak ödülünü evine götürebilmiş. Teknik düzeyde, “Nimic” kamera hareketleri, geniş açılı “balık gözü” çekimleri ve ses efektleri ile harika 12 dakikanızı alacaktır.

Konuyu anlatmayacağım, anlamak için fantastik bir düzeyde bakarsınız. Ön hatırlatma olarak sevdiğim oyuncu olan baba rolünde Matt Dillon, filmde bir cellist! Paylaştığım Müzik videosunda ki hayran olduğum adam ile senkronize oldu böylece. Sonuç mu? Hayatlarımızı, hiçbir neden ve benzerlik olmadan birileri elimizden alabilir ve elbette bu döngü sonsuza dek devam da edebilir. Sadece an vardır!

Bu konu, bu yeni yaşam formatı için, benim epey ilgimi çekti. Zamanı, kendileri ve varoluşun içinde ki her şey ile devem edecek sananlara özellikle bir daha düşünmelerini salık veririm. Seyret ve yazıver bir yorumcuk.

Aslı’nın Film Önerisi…

Uğraşamam dünümle ve dünümdekilerle. Ben yarına bakarım; yanımdakilerle…

Cemal Süreya

Yanımda olan! sana diyorum…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s