Merkür’ün Çarşambası/ *”Paperman (2012)” Animated Short Film


Aslı’nın Animasyon Kısa Film Seçimi…

Paperman ( 2012 ) : Animasyon Kısa Romantik Komedi Filmi

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Bundan böyle her Çarşamba, yani Merkür günün de bir animasyon kısa film ile video gösterimi olacak. Bilirsin Animasyon Filmleri çok severim. Hele böyle kısa ve sözsüz olunca, verdiği mesaj direkt ve öz oluyor. Evet haklısın bana benzemiyor: Yani benim gibi uzun uzun anlatmaları seven biri nasıl olurda böyle kısa bir anekdota benzer bir anlatıyı sever ki, diyebilirsin! Merkürün Çarşambası …

Aslı’nın Anime Önerisi…

Paperman (2012) : Bu kategoride Oscar kazanan ilk filmdir. Yönetmeni John Kahrs‘a, sessiz ve 7 dakikadan az süren bu anime film, bir çok ödülü daha kazandırır. Eleştirmenlerden “Eğlenceli ve ustaca kurgulanmış bir aşk hikayesi” beğenisiyle alkış almıştır. Disney ürünüdür. Walt Disney Animation Studios da üretilmiştir.

Duygular da kağıtlar gibi Aslı’nda… Uçuşmaya meyilli ve rüzgarı severler. Belki de tıpkı bizler gibi hava olunca yani hava akımı, yer değiştirmekten hoşlanıyorlar, sanırım.

Hareket halinde olmanın tılsımından her daim hoşlanmış biri olarak; duyguların yer değiştirmesi, bulutların, kuşların, gökyüzünde olan ve dokunabilen her şeyin ritmi; içimdeki heyecanı arttırır!

Üstelik aşk, her zaman tesadüfe ve rastlaşmayla başlar. Kim bilir belki de bu yüzden sevdim seni, filmleri, güvercinleri ve dahi kuşları… Bulutları, ayı ve güneşi ve tüm tabiat olayını. İnsanları ve duyguları… Gülümsemeye her an hazır oluşumu… Yaşama gülen, aşka akan ve şansın devamlı yanımda olmasına şükreden biri olmayı…

Kasımda Aşk başkadır! Rüzgar sert eser. Bir oradan, bir buradan… Kağıtlar uçar, etekler uçuşur ve aşk, kırmızı bir dudak ile her an bir köşeden dönüp seni bulur. (SWEET NOVEMBER (2001) adlı filmi merak edenlere link bıraktım.)

Aşkın büyüsü ile yaşama el uzatılır, bir minik vortexe yakalanılır, ve bu hafiflik; kanatlandırır! Temmuzu unut sevdiğim…

“Süzülüp mavi göklerden yere doğru omzuma beyaz bir güvercin kondu. Aldım elime usul usul okşadım. Sevdim, gençliğimi yeniden yaşadım…”

Timur Selçuk

Sakın ola, omzuna konan güvercine zihin çalıştırma! Çünkü aşk; kalbinin, yaşamın ritmiyle senkronize olmasıdır. Bırak muhasebeyi ve bırak kendini usulca… Aşk, Tanrının dokunuşudur sana! Tanrının öpücüğü, kutsaldır; unutma!

Sen, sadece gülümse ona… Başını kaldır göğe ve fısılda “Nasıl bu kadar şanslı olabildim?” Devamı da gelecektir, umutla…

“Bir çiçek güneş ışığı olmadan çiçek açamaz ve insan sevgisiz yaşayamaz.”

Max Muller

Güneş önemli…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Merkür’ün Çarşambası/ *”Paperman (2012)” Animated Short Film” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s