Ben de Yoluma Giderim!/ *Something’s Gotta Give (2003)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Peki Nasıl İstersen Öyle Olsun…!”

Bazen biter yol, yolcuyla yol ayrımına gelinir. Bazen ömür biter, bazen dertler, tasa biter. Bazen sancı diner, karnın doyar, pencerene kuş konar! Bakkalda sıcak ekmek kokusu dolar genzine, sofrada sucuk kokulu kahvaltılar hazırlanır… Güneş açar, yağmur yağar, akışa, kabule geçince; soluma neşe dolar.

Beni özle isterim, beni çok özle! Üzül, üzül bir süre… En azından ince bir kabuk bağlasın; azıcık eşitlik sağlasın!

Sezen Aksu

Demem o ki; yolculuk nerede biter nerede başlar bilinmez ama canım, daima dost belledi seni ve duası eksik olmayacaktır geceleri! Sana da, bana da; canımızın çektiği, canımıza iyi gelen yolculuklar dilerim. Kendi canım için de ilave; iyi bir yol arkadaşı.. Eh artık, bana müsaade.

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Something’s Gotta Give (2003) : Yazan ve yöneten Nancy Meyers, adaylıklar ve ödüller kazandıran yapımı, romantik, komedi/dram türündedir. 128 dakikalık eserin müzikleri de olağanüstü beğeni kazanmıştır.

Genç kadınlarla flört etmekten hoşlanan yaşlı bir playboy’un, yaşıtı ve başarılı bir kadınla, kızına asılma vasıtasıyla tanışıp bir süre zaman geçirmesi sonucunda gelişen olaylar zincirini konu alır. Türkçeye “Aşkta Her Şey Mümkün” olarak tercüme edilmiştir.

Aşkın keşfi daima değişmemize ve incinebilir olmaya açıklığı getirir. Ve sonunda mutlaka büyürsün! Aşk ve Paris olunca bu filmi önermeyi bir borç bildim… Yaşamlarımıza esenlik ve neşe diliyorum ve İzmir’e de sabır ve şifa dilemeye devam ediyorum!

*Aslı’nın Film Önerisi…

Gel seninle bir kez daha ağlayalım, yaşanmışlara, yaşanmamışlara, bir de hiç yaşanmayacaklara.

Oğuz Atay

Kal sağlıcakla…!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s