Bu Bir Ah Değil, Bu Bir Dua!/ *Beauty and the Beast (2017)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Sessiz Bir Fırtına da Oturup Boş Bir Yuva İçin Bekliyorum”

Bir perşembe daha… Ve nihayetlenecek bir hafta sonuna bakıyoruz umutla… Ki “bana ne yaşatacaksan; aynısını yaşa!” demeden kendimi alamıyorum. Bu bir ah değil, bu bir dua! Solumdan baktığımda en azından…

Filemin dolduğunu hissediyorum, en fazla bir kırgınlık, bir-iki ötekileştirme daha alır, sonrası, doldu denilip, sana teslim edip gidesim gelir… Sis dağılır. Yarın bir yeni ay! hepimizin hayrına olur…

Ama kollarım koptu taşımaktan…

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Beauty and the Beast (2017) : Fantezi, müzikal, aile türündedir. 129 dakikadır. Beauty and the Beast (1991) yapımının canlı aksiyon uyarlamasıdır. En pahalı yapımlardan biri olarak literatüre geçmiştir. 2017 yılının ikinci en yüksek gelir elde edilen filmi olmuştur. Müzikler Alan Menken‘e aittir. Amerikan yapımıdır. Yüze yakın ödüle aday gösterildi ve ondan fazlasını da evine götürmeyi başardı. Ayrıca devam niteliğini de barındıran “Spin-off and Prequel Scenarios” denilen bir dizi için anlaşmalar yapılmış. (Terim ile ilgili link bıraktım: kısaca, hikaye ve karakterleri alarak yeni bir senaryo oluşturulması olarak adlandırılan yeni yapım terimlerinden.)

Gelelim 1991 yılının animasyon filminden ve 2017 yılı için yeni bestelenen; müziklere ve konuşan fincanlara ve o muhteşem kostümler ile edilen dansları seyretmeye… Hazır mıyız arkadaşlar?

Yıllara göre Beauty and the Beast masalının uyarlamaları ve içerik yazıları ile bıraktığım linkler:

*Aslı’nın Film Önerisi…

“Gözlerinin gördüğünü yüreğinin gördüğüne değişiyorsan eyvallah! Yüreğinin gördüğünü gözlerinin gördüğüne değişiyorsan eyvah, eyvah…!”

Celalettin Rumi

Ah ah…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s