Güneşli İkindi Üstünün Sıcaklığı…/ *Joan of Arc (2019)


*Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Ben Hala, Her Şeyi Sana Anlatacakmış Gibi Biriktiriyorum.”

Diyen İlhan Berk

Merkür’ün günü olan Çarşambadan, sonbaharın en güzel haberlerini aldığını umarım. Serin akşamların, üşüten gecelerin, gri sabahların sonu olan güneşli ikindi üstünün sıcaklığına kanmak üzereyim…

Yolculuk yeni başladı, hırkanı yanına almayı sakın unutma sokağa çıkarken küçüğüm…

Edit: Oysa dün ve bugün İstanbul, sıcaklarıyla deniz mevsimi olan yaza göndermeler yapıyor. Yazlıkları kaldıranlar biraz pişman gibi… “Cefasını çekmediğin bir davanın, cennetine mi talipsin?”

*Aslı’nın Film Önerisi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Joan of Arc (2019) : Fransız yapım ve yönetmen tarafından, Fransızca olarak üretilen devam filmidir. Orijinal adı “Jeanne D’arc (2019)” olarak servis edilmiştir. “Jeannette: The Childhood of Joan of Arc (2017) ” müzikal filminin devamı niteliğinde müziksiz olarak 2019 yılında üretilmiştir. Yine, yönetmen  Bruno Dumont filmidir. Amerika da 2020 yılında vizyona girmiştir. “The Mystery of the Charity of Joan of Arc kitabından uyarlanan 2004 tiyatro oyununun bir uyarlamasıdır. Tarihi dönem filmi ve savaş dramasıdır

Konusuna değinirsek; Ki devam filmi olduğundan çocukluğunu ilk filmden izle ve hatırla, lütfen! Yüzyıllar savaşında üstün başarı gösteren asker Jeannette, zafer sonrası yakalanır. Jeannette sapkınlıktan yargılanmasını konu alan film, adaylık ve ödülleri ile eleştirmenlerden tam not alamamış 137 dakikalık yapımdır.

Tarihi tamamlamak adına izlenmesini tavsiye ederim. Sonbahara yakışır bir gece dilerim…

Edit: “Jeannette l’enfance de Jeanne d’Arc (2017)”  orijinal adına tıklayarak ilk yapımın içeriğine ulaşabilmen için link bıraktım. Ayrıca “Jeanne d’Arc The Messenger (1999) adlı film içeriği için de link buradadır, tıklayın!

Aslı’nın Film Önerisi…

“Seni hiç yazmasam, yine de hikayem olur muydun?..”

S. Aydın Kınacı / Akdeniz Günlüğü

En güzel hikaye’m benim…!

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s