Yokluğa Alışanın Varlıkla Sınavı!/ *Control Z (Tv Series 2020 – 2022)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Bazılarının Dua Etmeye İhtiyacı Vardır, Kırıldıklarında!”

Rover tarafından seslendirilen “Some Needs” şarkısı için hazırlanmış müzik videosuyla başlarsan okumaya, sonuna vardığında bir dua da bana bırakırsın belki…

Haziranı bir yiyişim var sorma… Bir telaş, bir koşturmaca! Bitmesin diye mi, çarçabuk bitirip Temmuz gelsin diye mi; emin değilim!

Kendimi ağustos böceği bilirdim, içim koca bir karınca istilasına uğramış da voltran oluşturuyor gibi.. Var, hepsinde bir hayır var!

Pazar gecesini devirip pazartesiye de koşmaca var. Özlem de var, uykum da var. Varlıklıyım velhasıl. Gece simsiyah gökyüzünde yıldızlar ve pırıldayan hilal ay da var.

Yokluğa alışanın varlıkla sınavı diyelim… Yalnızlığın en koyusu, hani ateşte unutulmuş çaydanlıkta ki dem gibiyim; acımışım azıcık. Yani bir mesaj gelse senden, gözlerim okuyamayacak kadar koyulaşmış sanki…

Neyse bitmez bu koşu, çayın altını kapatıp vurmalı şu başı yastıklara, demsiz sabahlara uyanır gibi dinlendirmeli yüreği, vurgun yemeden yokluğunun en zorunda. Bu gece duam sadece kırgınlıkları varlara!

*Aslı’nın Dizi Önerisi…

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Control Z (Tv Series 20202022) : Mayısta yayına giren dizi Meksika yapımı ve İspanyolca üretilmiş. Gençlik gerilim dram türünde olan ilk seri 8 bölümdür ve şimdiden 2. sezon anlaşması yapılmış. 2. Sezon, Ağustos 2021 tarihinde Netflix ürünü olarak yayınlandı ve üçüncü sezon 2022 tarihinde yayınlanması planlandığı gibi 6 Temmuz 2022 tarihinde 8 bölüm olarak yayına girdi. Oyuncular Ana Valeria Becerril, Michael Ronda, Yankel Stevan, Zión Moreno. Yaratıcıları Carlos Quintanilla Sakar, Adriana Pelusi, Miguel Garcia Moreno. Yapım bir galibiyet ödülü kazandı.

Konusu; lisede bilgisayar korsanı tarafından öğrencilerin büyük sırlarını ifşa etmesi ve yaşanan drama! Hal böyle olunca temposu hızlı ilerliyor.

Yok daha dizi seyretmelere başlayamadım. Finallerden son 3 sınav kaldı. Yüzdüm kuyruğuna geldim gibi ama daha havuz başına inebilmiş de değilim yani. Kanepeye yapıştım kaldım. Yeni aldığım eğitim ile yepyeni bir site de kuruyorum. Çok çalışmam gerek çok ya… Siteme bir göz gezdirip yorumunuzu da alırım hemen!

Control Z yapmayın ama hemen ya! (Windows programlarında geri alma tuşları olarak kullanılır diye minik bir bilgi de paylaşayım… Link de ekledim.) İzlemeler keyifli olsun!

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Bugünlerde ben adsız bir Özlem’im; Yağmur yemiş bir deniz gibiyim.”

Attila İlhan

Ben de vurgun yemiş balık gibi de diyebilirim; kendim için…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Yokluğa Alışanın Varlıkla Sınavı!/ *Control Z (Tv Series 2020 – 2022)” üzerine 3 yorum

 1. Bugün bir ölüyüm
  Toprak örtmeye bile korkak
  Kefen ürkek
  Kürek kaçmış
  Kazma lağvedilmiş
  Hala yaşayın mı diyorsunuz
  O zaman gelin
  Birlikte ölelim

  Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s