Bir Son Bu! Biliyorum./ *Touched by An Angel (Tv Series 1994-2003)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Bekledikçe Daha Fazla Boğuluyorum… Ve Bana Sarılmadığında Hava Soğuyor!”

Bu nasıl güzel bir şarkı böyle! Snow PetrolYou Can Be Happy” adlı şarkının müzik videosunu izleyip okusan ya…

Ve ben de bilmiyorum ne yapmalıyım?

Sanki evrenin melekleri, bir sokak çocuğunun içine girmiş ve paçamdan sıkıca tutmuş beni bırakmıyor. Ve o an gitmemiş olmam, beni felaket bir ölümden ya da bir kabustan koruyor: Ya hani… Öyle bir haldeyim işte!

İçimde bir fısıltı, ‘sakın gitme’ diyor.

Oysa tüm dışım birleşmiş; orta sahada, ayağında topu pas atan oyuncuya bağırır gibi hep beraber, ritim tutarak gitmemi söylüyorlar…

Üstelik ajans haberlerini takiptesin, şehrin kapıları tekrar kapanmadan kaçmanın pususunda… Balkanlardan gelmeyeceği bu sefer aşikar olan ikinci dalganın izindesin… Beni bir daha terk edeceğinin bilincinde bile değilken hem de!

Bir son bu! Biliyorum.

Belki birden fazla son…

Uçsuz bucaksız ve kapkaranlık bir ormandayım… Elimde el feneri, yol arıyorum… Artık hiçbir yol sana çıkmayacak bunu biliyorum. Aslında söylediklerinden yaptığım bir çıkarım bu! Bir minik umudum olabilir mi? Belki de bu aptal kafayla hala ona tutunuyorum.

Korkuyordum ama artık korkmuyorum.

Teselli ediyorum, avutuyorum kendimi; olacak olan olacak işte ve buna ‘biz bile engel olamayız’a inanan: O ilahi düstura sığınan tarafıma döndüm, gözlerimi sımsıkı yumdum, ellerim kucağımda yumruk, tırnaklarım avuç içlerime saplanmış, bekliyorum.

Beni çağıran o fısıltıyı bir kez daha duymayı ve o enerjiye bir kez daha kanmayı…

Sur üflenince zaman durur ya o sesi duyup kendi devrimim için ayağa kalkmayı… Sıram gelmiş gibi sakince kalkıp, yürüyüp gitmeyi; bekliyorum.

Sen yine de beni haktan say, kendinden say!

*Aslı’nın Dizi Önerisi…

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)


Touched by an Angel (Tv Series 1994-2003) : 1994-2003 tarihlerinde yayınlanan 9 sezonluk, tarzı fantastik aile dram olan dizidir. Adaylıkları, ödülleri ile eleştirmenlerden iyi notlar almıştır. Yapım, 12 Primetime adaylığı dahil, 48 adaylık, 28 galibiyet kazandı. Amerikan yapımıdır.

İnsanlara yardım için gönderilen üç meleği konu alan dizide, her zaman yardımcı olamasalar da umudu canlandırdıkları için olsa gerek keyifle seyredebildim.

“Dibe vurmazsın… Tanrı’ya vurursun.”

Touched by an Angel (Tv Series 1994-2003)

Bu sıralar belki sana da iyi gelir, denesene!

Aslı’nın Dizi Önerisi…

“Sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin. Kocaman denizlerde ender bir balık gibisin. Bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır, bir güldürür. Sen hem bir hastalık hem de sağlık gibisin…”

Özdemir Asaf

Hem yaram hem yara bandım gibi…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s