Nostalji: 06 Eylül 2010 ve *The Sopranos (TV Series 1999–2007)


Aslı nın Müzik Seçimi…

Eskiye Özlem

Bu günlük video şarkım da bu! Yine eski bir şarkı, “Hazırsan bunun geri dönüşü yok” diyor.. Dinle!

/On yıl öncesine ait bu yazı; o yıllara ait açtığım ikinci blogumdan./ (Yazı başlığını tıklarsan eski blog sayfama ulaşabilirsin!)

Dün sabaha karşı kendimle konuştum…

Hazan, hüzün, küsüm!

Ah ne zor geçiyor Eylül… Tüm yaşanmışlıklarım gözümün içine batıyor, gözüm acıyor, gözüm yaşarıyor... Radyoda en yakan, en sarsan parçalara takılıyor ayağım, kolum kanadım kırılıyor… Dizim kanıyor, düşmüşken; düşkünken ki zamanlar geliyor, durmadan kirpiğime değiyor bakışın… Kaşın, gözün geliyor, düşüme bulaşmış karelere… Yerlere, berelerime bakıyorum, kalıyorum… Kaldığım yerden kalkıyorum, yürüyorum, susuyorum. Sustuğumda su ver istiyorum, durdur istiyorum… Bu plak iğnesi cızzz diyor, çiziyor şarkının en hazin yerinde… Dönemiyorum, kanatlarım kocaman! Uçamıyorum kanatlarım kocaman…

El versen diyorum… Zamana sığınıyorum. Zamana sığmıyorum: başımı gömüyorum boynundaki o özel çukura… Sulara atlıyorum, biraz daha güneşlensem; yağmur yağıyor, yaz mevsimi bitiyor! Bronzdan yapılmış bacağıma çenemi gömüyorum, gözümü dikiyorum toprağa, sararacak yaprağa, içim acıyor ‘yazık’ diyorum…

Biliyorum.

Bilmediğim her şeyi bilmeyi diliyorum. Iskalayıp kaçırdığın her günü biriktiriyorum. Bulaşmış her şeyini çok seviyorum, inanamıyorum… Silmeyi deniyorum; su çıkarmıyor lekelerini; buselerini… Makası alıyorum elime, kessin istiyorum yürek bağımı senle: kör! Bileyiciye bakıyorum.

Sesin çınlıyor kulaklarımda, şakaklarımda, sol yanımda. Soldan geçmek istiyorum, solluyorum, soruyorum, soğuyorum, sağıyorum anıları bardağa… Bir dikişte içiyorum. Gitme istiyorum, git diyorum. Olmaz diyorum. Olsun diye dua ediyorum.

İlk adımı attım senden, çekemiyorum ardından gelmesi gereken ayağımı… Parmak ucundayım… Yapışsan bileğime, bırak ayağımı gideyim diyorum.

Uyanıyorum oh diyorum, uyuyorum of diyorum.

Yürüyüp senden neden gidemiyorum, Eylül gelmiş, Ekim gelecek! Artık üşüyorum, terlemiyorum…

Uyan! Uyan: aç gözünü…

*Üç beş ay sonra kış gelecek, buz gibi olacak İstanbul!”

Eskiye Özlem Serisi: 06 Eylül 2010/Göztepe

*Aslının Dizi Önerisi:

(Dizi adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

The Sopranos (TV Series 1999–2007) : 1999-2007 yıllarında 6 sezonluk, yine bol ödüllü drama tarzlı bir dizi. Her bölümü, sinema filmi kurgusunda, TV tarihinin belki de gelmiş geçmiş en iyi TV dizisi ve dizi müzikleri de epey özenliydi ve çok beğenilmişti.

Mafya lideri Tony Soprano’un nevrotik hallerinin, psikiyatrist Dr. Melfi tarafından çözümlemeleri ekseninde süren bir suç-drama yapımınolarak, bugün bile en efsanevi kurgu karakterlerin başında geliyor.

Keyifli seyirler

Aslı’nın Dizi Önerisi..

“Bir insan isterse size sesiyle sarılabilir.”

İlhan Berk den..

Aradığında sıcacık bir kucaklamadır sesi; isterse tabi..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s