Kendine Gitmek Nedir?/ *Closer (2004)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Evet, Her Şeyi Hissediyordum!”

Ed Sheeran‘dan “Kiss Me” müzik videosu… Az kaldı biraz daha sabretmelisin, pek yakında hepsi bitecek ve tüm sahne değişmiş olacak. Ve emin ol, tüm değişimler sancılıdır.

“Aklının ucuna oturup kendimi bekledim. Gelmedim, gelmedim, gelmedim…”

Cemal Süreya

Bazen kendine gelemezsin. İşte o zamanlar önce boşlukta salınıp sancılar ve çığlıklar eşliğinde tekrar dünyaya gelmelisin. Ve arafta sakın’ola ki acele etmeyesin. Çünkü doğum için gerekli enerjiyi o aralıkta biriktireceksin. Nefes al yavaşça ve o anı bekle! Ve işte buna kendine gitmek denir.

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Closer (2004) : Oyun yazarı Patrick Marber tarafından yazılan ödüllü Closer (1997) adlı tiyatro oyunundan uyarlanmıştır. Amerikan yapımı, bir romantik drama filmidir. Yönetmen Mike Nichols. Oyuncular Julia RobertsJude LawNatalie Portman, Clive Owen. 104 dakika süren yapım, Oscar, Altın Küre dahil 22 galibiyet, 50 adaylık ödülü kazandı. Ayrıca eser, Mozart‘ın Cosi fan tutte Operasına dayandırılmıştır.

Aşkın bildik bilmedik yüzlerini farklı veçhelerde arayanlar dönüp dolaşıp aynı koordinatlarda nefes alabilirler veya bu sadece bir zandır. İspatını sunabilecek bir film üretmişler…

“Aşk bir kazadır… Olmasını beklersin. Arzu bir yabancıdır… Bildiğini sanırsın. Yakınlık bir yalandır… Kendimize söylersin. Gerçek bir oyundur… Kazanmak için oynarsın. İlk görüşte aşka inanırsan, bakmayı asla bırakmazsın.”

Closer (2004)

Ve fakat bazen bırakman gerekir, her şeyi olduğu gibi.. Oldukları yere ve kişilere teslim etmendir yapman gereken. Beklerken gel film izleyelim.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Bazıları seyrederken hayatı en önden, kendime bir sahne buldum oynadım. Öyle bir rol vermişler ki , okudum okudum anlamadım.”

Nietzsche

Anlamadım…

Aslı’nda Her Şey Aslı İçin…

Kendine Gitmek Nedir?/ *Closer (2004)” üzerine 13 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s