Sessizce Seçimlere ve Geleceğe! / *Inferno (2016)


Aslı’nın Müzik Seçimi…

“Savaşmaktan Vazgeçme!”

İngiliz müzisyen Eurielle tarafından seslendirilen “Lady In Waiting” Ekim 2021 tarihinde yayınlanan son albümü ve albümle aynı adı taşıyan şarkısına yapılmış müzik videosuyla Nedime‘ye atıfta bulunur.

“Atlı karınca bu dünyada icat edilmiş bir şey değil. Mistik bir şey. İnsanlar bir gün hazır buldular. Çocuklar dışında kimse binmeye cesaret edemedi.”

Tarık Tufan

Önce kadınlar ve çocukların kurtarılacağı ilk filika denize bırakılıyor. Felaketlerden kalanlarla kurulacak bir geleceğe kürek çekmeye başlayacaklar artık. Geride bıraktıklarını her andıklarında içleri sızlayacak, seçimler ve terk edişler anımsanacak. Sessizce…

*ASLI’NIN FİLM ÖNERİSİ…

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Inferno (2016) : Yazar Dan Brown tarafından kaleme alınan kitap serilerinden uyarlanan film serileri ve televizyon dizisi, roman serilerinden farklı kronolojik sıraya sahiptir. Bu filmler Da Vinci Şifresi (2006)Melekler ve Şeytanlar (2009)Cehennem (2016) ve Lost Symbol (2021) dizisidir. Kurgusal karakter Robert Langdon serileri olarak da anılır. Serinin üçüncü ve son filmi, Inferno 2003 adlı romanından uyarlamadır. Amerikan Macar ortak yapımı, aksiyon gizem gerilim filmidir. Yönetmen Ron Howard, senarist David Koepp. Oyuncular Tom HanksFelicity Jones, Omar SySidse Babett Knudsen, Ben Foster, Irrfan Khan. Film 4 galibiyet, 1 adaylık ödülü kazanır. Eser 121 dakika sürer.

Bir İtalyan hastanesinde uyanan Profesör, amnezi teşhisiyle Dr. Sienna Brooks’dan destek alarak virüs kaynaklı küresel pandemi yaratmaya çalışan ve dünya nüfusunun yarısını yok etmek isteyen bir fanatiğin peşine düşerler. Ancak bu macera Avrupa’da ve zamana karşıdır. Üstelik İstanbul‘da bulunan Yeraltı Sarnıcı ve Ayasofya‘da geçen sekanslar yer alır.

“İnsanlık tarihinin en büyük günahları aşk adına işlenmiştir. Kimse bu harekete bakıp, buna aşk demeyecek.”

Inferno (2016)

İlk üç yapım film, son yapım dizi olarak yayınlanmış olup birer birer tanıtmaya devam ediyorum: 2006’da bu kitabın satışını durdurma kararı alınır, Da Vinci Şifresi filminin gösterimi yasaklanır ve ardından iki eyalet yüksek mahkeme kararıyla yasakları kaldırılır.

The Da Vinci Code (2006): Yazar Dan Brown‘ın The Da Vinci Code 2003 adlı romanından,

Angels & Demons (2009): Yazar Dan Brown‘ın Angels & Demons 2000 adlı romanından,

Inferno (2016): Yazar Dan Brown‘ın Inferno 2003 adını taşıyan romanından,

The Lost Symbol (TV Series 2021): Yazar Dan Brown‘ın The Lost Symbol 2009 adlı romanına dayanan uyarlamalar ile ilgili içerikler yayına girdi imdb sayfalarına ulaşan linkler, aslinda.blog sayfama yönlendirildi. (imdb sayfa linkleri içerik sayfalarımdan ulaşılabilir.) Romantik anlatımlarımı sevenlere biraz sabır diliyorum, bu güzel serinin hatırına… Kitap sayfaları wikipedia linkine bağlıdır, tıklayarak bilgi sahibi olabilirsin.

Aslı’nın Film Önerisi…

“Böyle bir çağın insanı olmak, imtihan olarak hepimize yeter.”

Cahit Zarifoğlu

Bana yetti!

Sessizce Seçimlere ve Geleceğe! / *Inferno (2016)” üzerine 12 yorum

  1. Asli’inda, beautiful song, the movie looks amazing, thank’s for share.
    Have a wonderful Time! Merry Christmas full of blessings!
    Hope to see you at the blog, take care my friend.
    Elvira

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s