Merkür’ün Çarşambası/ *’One Small Step (2018)’ Animated Short Film


Aslı’nın Animasyon Kısa Film Seçimi…

One Small Step (2018) : Animasyon Kısa Macera Filmi  

Film adına tıklayarak İmdb Sayfasına ulaşabilirsin!

Evet, Merkür’ün Çarşambası ve seçtiğim anime kısa film 8 dakikalık, macera tarzında… Çin Amerikan ortak yapımı videoyu izleyip yorum yazanlara “hayallere kavuşma umudu” garantidir. Merkürün Çarşambası …

Aslı’nın Kısa Anime Önerisi…

One Small Step (2018) : Yönetmenleri; Bobby Pontillas ve Andrew Chesworth, bir sürü ödül adaylıkları ve kazanan olarak başarılarını taçlandırdılar. Taiko Stüdyolarında üretilen film; TAIKO Studios, 2017 yılında CEO Shaofu Zhang tarafından   Los Angeles, CA ve Wuhan, Çin‘de kuruldu. (Ödüller için mavi kelimelere tıklayın!)

Evet, Wuhan kenti; daha dünyaya adını duyurmamıştı ve minik bir virüsü de, başa bela etmemişti. Bir yılını, geçen ay kutlayan virüsten, bu ay başında ben de nasibimi alıp, WHO Dünya Sağlık Örgütüne adımı kayıtlara yazdırmayı başardım. Pandemi ilanından sonra, teşhis konulduğu anda “Bildirimi Zorunlu Hastalıklar” kategorisinde Covid 19 olarak anılan virüsün; pozitif sonuçları çıkanları tüm ülkeler zincirlime olarak; hasta bireyi ve filyasyon denilen bulaşma gurubunu ifşa edip, izolasyona uymak zorunluluğu ile başbaşa kalışıyla hikayem başladı. Ve bu yasal bir zorunluluk olarak, sisteme girmiş oldum. Ki, Küheylanın başını da bu durumda yakmış bulunduğumu esefle bildiririm. Ancak, 7 gün sonunda yapılan test sonucu negatif çıkmış ve karantina dışı kalmış, olduğunu da gururla eklemek isterim. Kadersel bir şekilde, saçağına sığındığım gün ile onun şefkatli bakımı sayesinde, ve elbette Sağlık Bakanlığının Filyasyon ekibi ile acil yollanan ilaçlarını kullanarak, sistemden “salahen taburcu” kategorisiyle listede adımı başka renge boyamışlardır. Ah Wuhan!

O kentte kurulan firmanın ürünü olan kısa anime’den sebep, popüler bir deneyimimi paylaşarak, her doğan güneşe inat, burada yazmalara ılıklaşmaya başlamadan kılaveye başında olduğumu sevenlerime ilan ederim!

Seni kırarlarsa eğer yanıma gel, küs olsak dahi göğsümde uyuyabilirsin.

Tweeter

Gelelim seçtiğim kısa anime filmin konusuna; Solo ebeveyn olan baba ve kızının yaşamını konu alırken, kızının hayaline adım atması ve sonra ki adımlarını sayması… Bazen umudunu yitirirsin ama sevdiklerine yaslanarak zorlukları aşman için kendine bir fırsat daha verebilirsen; aya bile çıkabilirsin! Bazen de evden çıkman için destek olurlar ve Korona’yı da yenebilirsin!

Aslı’nın Duası…

“Ve biz yine bir kış daha geçireceğiz; ümidimizin ateşinde ısınarak.”

Nazım Hikmet

Dün itibari ile resmi kış başlamıştır duyurulur…

Aslı’nda Her Şey Aslı için…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s