Yapılacak Bir ve Şeye Ulaşamıyorum/ *Fast/Furious7 (2015)


Aslı nın Müzik Seçimi…

“Ve Seçtiğin Tüm Yollar Seni Daima Eve Geri Getirsin!”

Mutluluğun öğretisinin daha az olmasının sebebi, katmerlenerek cehenneme ulaşmasının kolaycılığı bence! Yani neşeliyken, pekala hızla yüreyen merdivenlerden haddini aşmaya geçebiliyor hatta “yok ya ben asansörü kullanacağım” diyerek kibir mertebesine ışık hızında geçebiliyorsun…

Mutluluk içinde yaşayanların, tevazu ve alçak gönüllü olmaları bu sebeple çok önemlidir. Neşenin terbiye ettiği kaç insanı tanıyorsun?

Empati yaparak ya da empat geçişlere sahip olanların diğerlerinin acılarını hissedip, deneyimlemeden terbiye olmaları da ilahinin mucizesi diyelim! Neşe ile deneyim sahibi olunuyor mu, bilmiyorum.

Sanırım burada ki en hassas nokta; bir diğerinin farklılığını gördüğümüzde takındığımız tavır… Burun mu kıvırdın sen? Küçümsedin sanki… İşte sapların dönüşü burada keserleşir. O yüzden aman diyeyim; “ay şuna bak” deme. “A ne kadar farklı biri” de; en fazla.

Ve insan keyifteyken; neşe fanusunun içinde ulaşılmaz oluyor. Kahve gibi yani neşelilik hali de, yalnızlığı içeriyor. Sabahtan beri duygu lünaparkındayım: Eğleniyorum az olur ama kesinlikle öğreniyorum.

Zihnimde dönen plakta yapılacak bir ve şeye ulaşamıyorum. Ne yapmalıyım, daha başka ne yapılmamış ki onu da yapmalıyım; bilmiyorum. Bu gün çok sıkıcıyım ve “yazmalısın” diyen sese uyup; çabalıyorum. Biliyorum yavan ama gerçekten başkası elimden gelmiyor bu akşam. Kafam dağınık, yaşam çorba… Öyle işte..

*Aslı nın Film Seçimi…

(Film adı üzerine tıklarsan İmdb sayfasına gidersin!)

Fast/Furious 7 : 2015 yılında yayına giren film aslında seri filmdir ve 7.sidir. Ancak oyunculardan birinin film çekimleri sırasında, bir yerden bir yere giderken trafik kazasında ölmesi ile; farklı bir şekilde film tamamlanmıştır. Erkek kardeşleri oynamış ancak teknolojinin faydaları kullanılarak oyuncuya benzetilen kareler ile /özel efectler/ film adeta sinema dünyasında bir ilke de imza atmıştır. Aksiyon, macera, gerilim tarzında ki yapımın Paul Walker anısına 137 dakikalık saygı duruşuna ne dersiniz! Sıkılmayacağınız garanti! Merak edene linkler bıraktım.

Aslı nın Müzik Seçimi…

“Her kışın yüreğinde bir ilkbahar titreşir;

Her gecenin peçesi altında bir şafak gülümser..”

Khalil Gibran…

Son günümün ilk gününe geldim!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s